Česká filharmonie
Ben Gernon

Česká filharmonie

Úvodní program cyklu O bude zároveň sondou do současné britské hudební scény. Všichni tři protagonisté totiž pocházejí z Velké Británie. Houslistka Tamsin Waley‑Cohen získala v minulé sezoně cenu Rising Stars Award, kterou uděluje společnost ECHO sdružující nejlepší evropské koncertní síně.

Koncert z řady O
Rudolfinum — Dvořákova síň

Rudolfinum

Česká republika Praha 1

Informace ke vstupenkám a kontakty

Více o vstupenkách

Zákaznický servis České filharmonie

Tel.:  +420 227 059 227

E-mail: info@ceskafilharmonie.cz

Zákaznický servis je pro vás k dispozici v pracovní dny od 9.00 do 18.00 hod. V červenci a srpnu do 15.00 hod.

Jako sólistka vystoupila Tamsin Waley‑Cohen s předními britskými orchestry včetně Londýnské filharmonie, Královské filharmonie a Symfonického orchestru BBC. Účinkuje v duu s pianistou a skladatelem Huwem Watkinsem a natáčí pro společnost Signum Classics. V Praze uvede světovou premiéru houslového koncertu, který pro ni napsal Richard Blackford, absolvent Royal College of Music a dlouholetý asistent Heinze Wernera Henzeho. Ke stému výročí Royal College of Music napsal operu Metamorfózy, je autorem divadelního projektu Fram pro Královské divadlo v Londýně a v roce 2011 mělo premiéru jeho oratorium Not In Our Time, věnované památce obětí atentátů z 11. září 2001. Cheltenhamský festival uvedl jeho Velkou zvířecí symfonii, která kombinuje symfonický orchestr s tzv. soundscapes, známými z elektronické hudby.

Dirigent Ben Gernon zvítězil v salcburské soutěži Nestlé v roce 2013 a stal se asistentem Gustavo Dudamela u Los Angeles Philharmonic. Vystupoval na festivalech v Salcburku, Glyndebourne a BBC Proms, řídil Chicago Symphony Orchestra, Royal Stockholm Philharmonic a v letošním roce byl jmenován hlavním hostujícím dirigentem BBC Philharmonic jako nejmladší umělec v historii tohoto tělesa. Na Guildhall School of Music byl jeho učitelem Sir Colin Davis.