Král a chuďas (dílny)
Orchestr krále Václava

Česká filharmonie

Hudební dílna ke koncertu Král a chuďas. Rodiče prosíme o respektování doporučeného věku u jednotlivých hudebních dílen. Náročnost dílen je stanovena na konkrétní věk. Hudební dílny vedou lektoři České filharmonie a lektoři České Orffovy společnosti. Před zakoupením vstupenek na doprovodný program si, prosím, pečlivě pročtěte organizační pokyny k a

Vzdělávací programy
Rudolfinum — Sukova síň

Rudolfinum

Česká republika Praha 1

Informace ke vstupenkám a kontakty

Více o vstupenkách

Zákaznický servis České filharmonie

Tel.:  +420 227 059 227

E-mail: info@ceskafilharmonie.cz

Zákaznický servis je pro vás k dispozici v pracovní dny od 9.00 do 18.00 hod. V červenci a srpnu do 15.00 hod.

Dílna je otevřená pro tyto nástroje:

  • housle, viola, violoncello, zobcová flétna – altová i sopránová, příčná flétna, klarinet nebo hoboj, violoncello a trubka

Předpoklady pro absolvování dílny:

  • Minimálně dva roky hry na zvolený nástroj, schopnost číst noty a hrát podle nich.
  • Znalost notových partů, které Vám zašleme 14 dní před konáním dílny. Z toho důvodu rovněž potřebujeme Vaší registraci s řádně vyplněnými kontaktními údaji.

 

PRAKTICKÉ INFORMACE

  • Doporučený věk je stanoven u každého workshopu. Prosíme o jeho respektování. V kompetenci lektora je nepřijmout do workshopu děti mladší, než je požadováno, přestože bude mít dětský návštěvník platnou vstupenku.
  • Dětské vstupenky na dílnu lze zakoupit i samostatně, tj. bez vstupenky na koncert. Více o koncertu zde.
  • Prodej vstupenek je omezen pouze na pokladnu České filharmonie, neboť spolu s nákupem vstupenky je nutné se registrovat na konkrétní nástroj. Formulář vyplníte přímo na pokladně ČF. Prodej této dílny bude zahájen 12. září 2016.
  • Doprovod (rodiče, prarodiče) má na workshop vstup volný. Jeho účast na workshopu však není nutná.
  • Rozhodnutí o účasti rodičů na dílnách je v kompetenci konkrétního lektora. 

 

FAQ

Jak se dostaneme na workshopy?
Na workshopy prodáváme samostatné vstupenky. Vstupenky v ceně 50 Kč a 100 Kč jsou určené dětem. Rodiče/prarodiče (= doprovod dětských návštěvníků) vstupenku na dílny nepotřebují a do Rudolfina se dostanou s platnou vstupenkou na koncert. Vstupenku na workshopy pro děti lze zakoupit i samostatně, tj. bez vstupenky na koncert.

Proč lze vstupenky na jedinou dílnu – Orchestr krále Václava – zakoupit pouze na pokladně ČF a nikoli on-line, jak je tomu u ostatních dílen?
Cílem této dílny je vytvořit dětský orchestr a chtěli bychom, aby nástrojové složení odpovídalo skutečným historickým orchestrům. Potřebujeme tedy konkrétní počet houslí, flétniček, violoncell apod. Z tohoto důvodu si na pokladně zakoupíte nejen vstupenku na tuto dílnu, ale pokladní Vaše dítě rovnou registruje na konkrétní nástroj, na který Vaše dítě umí hrát a bude na něj hrát i v orchestru. Lektor bude mít pro kontrolu k dispozici seznam těchto registrací.

Proč je nutné respektovat věkové doporučení?
Náročnost jednotlivých dílen je cílena na určitou věkovou skupinu. Pro mladší děti bude program příliš náročný. Dle našich zkušeností tak o program ztratí po čase zájem a snaží se zabavit něčím jiným. To je zcela přirozená reakce, která ale narušuje soustředění starších dětí, které by program zvládly. Prosíme, respektujte tedy naše doporučení.

Doporučený věk je uvedený u každé jednotlivé dílny.

Kde se workshopy odehrají?
Workshopy se konají v různých prostorách Rudolfina a konkrétní sály a místnosti máte uvedené na vstupence. U vchodu na Vás bude čekat edukativní tým, který Vám ochotně vysvětlí, jak najdete to správné místo. Zároveň pro Vás nachystáme jednoduchou navigaci.

Kudy do Rudolfina?
Rozhodně hlavním vchodem budovy. Po vstupu si budete moct odložit věci v šatnách. U hlavního vchodu na Vás budou čekat ochotní lidé z týmu vzdělávacího oddělení, kteří Vám poradí a pomohou.

V případě jakýchkoli potíží či nejasností nám prosím napište na adresu info(zavinac)ceskafilharmonie.cz