Fotografie ilustrujicí událost (Z)važ si!<br>(Ne)čti!

(Z)važ si!

(Ne)čti!

Česká filharmonie

Abonentní hudební workshopy o demokratických hodnotách pro studenty SŠ Tři setkání – tři hudební díla – tři úhly pohledu Pojmy demokracie a svoboda nám mohou připadat abstraktní a vzdálené. Tento cyklus lze zakoupit pouze jako abonmá.

Vzdělávací programy
Délka koncertu 2 hod
Program

Jan Ryant Dřízal pro psací stroj

Psací stroj zásadním způsobem zrychlil psaní textu, ale ovlivnil i rozložení písmen na dnešní počítačové klávesnici. Tentokrát se představí v roli bicího nástroje. Hudební kompozice, kterou budeme na workshopu interpretovat vůbec jako první na světě, se ujal Jan Ryant Dřízal, mladý skladatel (*1986), vítěz skladatelské soutěže České filharmonie. Hudební aktivity budou rozšířeny o průřezové téma mediální výchovy. Speciálním hostem bude novinářka Simona Janíková (Hospodářské noviny).

Interpreti

Eva Filipová, Karolína Řepová, Monika Václová
lektorky

Fotografie ilustrujicí událost (Z)važ si!<br>(Ne)čti!
Rudolfinum — Sukova síň
9. 1. 2020  čtvrtek — 09.00
Nelze objednat online
10. 1. 2020  pátek — 10.00
Nelze objednat online

Rezervace vstupenek pro školy/školky na e-mailu: edu@ceskafilharmonie.cz

Abonentní hudební workshopy o demokratických hodnotách pro studenty SŠ Tři setkání – tři hudební díla – tři úhly pohledu Pojmy demokracie a svoboda nám mohou připadat abstraktní a vzdálené. Těžko se o nich mluví tak, aby to nebyla klišé nebo prázdná slova. Pojďme se jich přímo dotknout prostřednictvím originálního zpracování významných hudebních děl 20. století i zbrusu nové skladby komponované přímo pro účely tohoto cyklu workshopů. Tento cyklus lze zakoupit pouze jako abonmá.