Fotografie ilustrujicí stránku  Předmikulášská v Rudolfinu Doprovodný program

Předmikulášská v Rudolfinu

Doprovodný program

Česká filharmonie

Předmikulášským veselím ožije velká část Rudolfina. Doprovodný program s andělsko-čertovskou tematikou začíná ve Dvoraně. A čekají tam na vás hry nejen pro děti! Čertí rohy nebo andělskou svatozář si můžete vyrobit na výtvarné dílně v Sukově síni. Dětské vstupenky na doprovodný program jsou k dispozici jen po zakoupení vstupenky na koncert. Vstupe

Vzdělávací programy
Pro děti s rodiči
Program

Neděle 13. listopadu 2016

Popolední program:

  • 12.30–13.40 – doprovodný program s hudebními dílnami
  • 14.00–15.00 – koncert ve Dvořákově síni

Odpolední program: 

  • 16.00–17.00 – koncert ve Dvořákově síni
  • 17.20–18.30 – doprovodný program s hudebním workshopem 

 

Dílna s andělskými trubači

Jak se blíží Vánoce, v nebi mají napilno. Není to totiž žádná legrace splnit dětem všechna přání. Na naší dílničce se naučíte všechno, co správný anděl musí ovládat – nebeský andělský zpěv i souboj se zákeřnými čerty!

O co přesně půjde: Hravá a interaktivní dílna s maximálním počtem 25 dětí ve skupině, během které se malí účastníci seznámí s andělskými hudebními nástroji (a nebeskými hudebníky). Naučí se v jejich doprovodu zpívat originální Vánoční přání od Marka Ivanoviče a přidají se dokonce hrou na vlastní tělo.

Fotografie ilustrujicí událost Předmikulášská v Rudolfinu Doprovodný program
Rudolfinum — Dvorana

Ceny vstupenek na koncert od 120 do 450 Kč; pro děti do 15 let platí 50% sleva.

Vstupenky na koncert je možné zakoupit či rezervovat on-line nebo rezervovat přes zákaznický servis ČF.

PRAKTICKÉ INFORMACE

  • Program  je vhodný pro děti od 5 do 10 let.
  • Prodej vstupenek na hudební workshopy probíhá jak v pokladně Rudolfina, tak on-line.
  • Dětské vstupenky na workshopy za 50 Kč jsou k dispozici jen po zakoupení dětské vstupenky na koncert. Bez vstupenky na koncert není vstupenka na doprovodný program ani registrace na hudební dílny platná. Více o koncertu zde.
  • Účast na hudebních dílnách je podmíněna registrací (do konkrétní skupiny a na konkrétní čas). Odkaz na internetový registrační formulář najdete přímo na vstupence i e-vstupence na  doprovodný program. Kapacita hudebních dílen je omezena, ve formuláři uvidíte u každého workshopu aktuální počet volných míst. Formulář bude  přístupný do pátku 11. 11. 2016 do půlnoci.
  • Doprovod (rodiče, prarodiče) má na workshop vstup volný. Jeho účast na workshopu však není nutná.

 

FAQ

Jak se dostaneme na doprovodný program s dílnami?
Na tento program prodáváme samostatné vstupenky. Vstupenky v ceně 50 Kč jsou určené dětem a opravňují ke vstupu na dílničky. Rodiče/prarodiče (= doprovod dětských návštěvníků) vstupenku na dílny nepotřebují a do Rudolfina se dostanou s platnou vstupenkou na koncert. Vstupenka na dílny je platná pouze se vstupenkou na koncert a nelze ji pro děti zakoupit samostatně. Povinnou součástí vstupenky na workshopy je také registrace do konkrétní skupiny a na konkrétní čas. Odkaz na registraci najdete na zakoupené vstupence. 

Součástí doprovodného programu jsou i hudební dílny, na nichž je účast podmíněna registrací do konkrétní skupiny a na konkrétní čas (12:30 nebo 13:10 v případě popoledního programu, nebo 17:20 a 18:00 v případě odpoledního programu). Odkaz na registraci najdete přímo na zakoupené vstupence i na e-vstupence.

Připomínáme, že program je vhodný pro děti od 5 do 10 let.

Co to vůbec je ten workshop? Jak si ho mám představit?
Workshop je dílnička pro děti s hudební (a pohádkovou) tématikou. Za 30 minut se děti pod vedením lektora a hudebníků dozvědí zajímavosti o hudebních nástrojích a skladbách, které uslyší na koncertě. Na jednotlivé časy hudebních dílen je potřeba se registrovat. V rámci doprovodného programu se můžete zúčastnit i výtvarné dílny v Sukově síni, která je bez registrace.

Máme se na workshop registrovat?
Ano, usnadníte si tím celou návštěvu programu, vyhnete se frontám a zjišťování, ve které skupině je právě volno. Navíc si tím zajistíte dílnu na čas, který opravdu chcete. Kapacita hudebních dílen je omezená a z předchozích akcí máme zkušenosti, že pro rodiny, které neměly registraci a přišly až na poslední opakování dílen, se už bohužel nenašlo volné místo.

Odkaz na registrační formulář najdete přímo na vstupence. Ve formuláři zapíšete svá dítka na konkrétní čas a do konkrétní skupiny. Tato rezervace dílny je závazná. Registrační formulář je spuštěn společně s předprodejem vstupenek na dílny. Uzavřen bude v pátek 11. 11. 2016 o půlnoci.

Kde se workshopy odehrají?
Předmikulášským veselím ožije velká část Rudolfina. Celý program začíná ve Dvoraně. V Sukově síni na vás bude čekat výtvarná dílna. Hudební dílny se budou odehrávat na různých místech v Rudolfinu, i na tam, kam se běžně nedostanete (třeba v šatně pro dirigenty).

Kudy do Rudolfina?
Rozhodně hlavním vchodem budovy. Po vstupu si budete moct odložit věci v šatnách. U hlavního vchodu na Vás budou čekat ochotní lidé z týmu vzdělávacího oddělení, kteří Vám poradí a pomohou.

Co rodiče? Mají být také na workshopech?
Určitě! Většině dílniček mohou rodiče přihlížet (u předškolních dětí je jejich účast dokonce podmínkou). Ale pokud budete přeci jen svou ratolest chtít na 40 minut nechat na dílničce, je pro vás připravena rudolfinská kavárna s občerstvením.

V případě jakýchkoli potíží či nejasností nám prosím napište na adresu info(zavinac)ceskafilharmonie.cz