Fotografie ilustrujicí stránku  ČSKH Bennewitzovo kvarteto

ČSKH

Bennewitzovo kvarteto

Český spolek pro komorní hudbu

Koncert rezidenčního souboru sezony ČSKH

Český spolek pro komorní hudbu
Program

Claude Debussy
Smyčcový kvartet g moll op. 10

Slavomír Hořínka
Songs of Immigrants

Antonín Dvořák
Smyčcový kvartet G dur op. 106

Účinkující

Bennewitzovo kvarteto

Jakub Fišer
1. housle

Štěpán Ježek
2. housle

Jiří Pinkas
viola

Štěpán Doležal
violoncello

Fotografie ilustrujicí událost ČSKH Bennewitzovo kvarteto
Rudolfinum — Dvořákova síň

Zákaznický servis České filharmonie

Tel.:  ++420 778 532 539

E-mail: info@ceskafilharmonie.cz

Zákaznický servis je pro vás k dispozici v pracovní dny od 9.00 do 18.00 hod. V červenci a srpnu do 15.00 hod.

Účinkující

Bennewitzovo kvarteto  
Bennewitzovo kvarteto

Brzy po svém vzniku na půdě pražské AMU v roce 1998 se Bennewitzovo kvarteto zařadilo mezi přední komorní soubory na české hudební scéně. Největším přínosem pro umělecký růst souboru byla osobnost Rainera Schmidta (člena proslulého Hagen Quartetu), s nímž kvarteto intenzivně spolupracovalo v Madridu v letech 2002–2004 a posléze Walter Levin (LaSalle Quartet) na Hudební akademii ve švýcarské Basileji.
Bennewitzovo kvarteto zde působilo jako rezidenční soubor a souběžně s vlastním studiem v letech 2004–2006 vedlo kurz komorní hry pro mladá kvarteta. Činnost kvarteta provází řada ocenění v České republice i v zahraničí. V roce 2001 získal soubor 1. cenu v soutěži Nadace Bohuslava Martinů v Praze a v roce 2004 bylo kvarteto oceněnou výroční Cenou Českého spolku pro komorní hudbu. Téhož roku obdrželo dvě ceny (Jahresstipendium der Theodor-Rogler-Stiftung a Bärenreiter Urtext Preis) na prestižní soutěži ARD v Mnichově.

V roce 2005 získalo kvarteto zlatou medaili na International Chamber Music Competition v japonské Ósace a v květnu následujícího roku (2006) zvítězil soubor na Concours Européen de Musique de Chambre v Paříži. V roce 2008 se Bennewitzovo kvarteto stalo vítězem prestižní kvartetní soutěže Paolo Borciani v Itálii. Tato cena přinesla souboru turné padesáti koncertů v Evropě, USA a v Japonsku a tím mu definitivně otevřela vstup na mezinárodní koncertní pódia. Během sezony 2010–2011 se soubor představil mimo jiné ve vídeňském Konzerthausu, proslulé londýnské hudební síni Wigmore Hall a v Seoul Art Center v Jižní Koreji. V další sezoně debutovalo kvarteto v sále konzervatoře v Bruselu, představilo se ve frankfurtské Alte Oper a účinkovalo rovněž na Salcburském letním festivalu.

V prosinci 2012 mladí hudebníci vystoupili na abonentním koncertě s Českou filharmonií, když pod taktovkou Jiřího Bělohlávka přednesli v rámci Dnů Bohuslava Martinů skladatelův Koncert pro smyčcové kvarteto a orchestr. Bennewitzovo kvarteto je sponzorováno vídeňským výrobcem strun – společností Thomastik-Infeld.