Fotografie ilustrujicí stránku  Král a chuďas (dílny) Tanec pro krále Václava

Král a chuďas (dílny)

Tanec pro krále Václava

Česká filharmonie

Hudební dílna ke koncertu Král a chuďas. Rodiče prosíme o respektování doporučeného věku u jednotlivých hudebních dílen. Náročnost dílen je stanovena na konkrétní věk. Hudební dílny vedou lektoři České filharmonie a lektoři České Orffovy společnosti. Před zakoupením vstupenek na doprovodný program si, prosím, pečlivě pročtěte organizační pokyny k

Vzdělávací programy
Pro děti s rodiči
Program

Tanec pro krále Václava

taneční dílna pro nejmenší

 

Místo konání: Cafe Rudolfinum

Maximální kapacita: 30 dětí

Délka: 75 minut

Cena vstupenky: 100 Kč

Dílna určená dětem ve věku 5–7 let

 

Co se tvoji starší kamarádi naučí v orchestrální dílně hrát, to ty budeš umět zatančit. Dílna zaměřená na rekonstrukci tanců princů a princezen i chuďasů v podzámčí. To vše v honosné kavárně Rudolfina. Na samotný závěr obou dílen se obě skupinky spojí, a tak orchestr bude hrát tanečníkům – a tanečníci si zatančí s doprovodem orchestru!

Účinkující

Kateřina Klementová
lektorka

Fotografie ilustrujicí událost Král a chuďas (dílny) Tanec pro krále Václava
Rudolfinum — Cafe Rudolfinum

Zákaznický servis České filharmonie

Tel.:  ++420 778 532 539

E-mail: info@ceskafilharmonie.cz

Zákaznický servis je pro vás k dispozici v pracovní dny od 9.00 do 18.00 hod. V červenci a srpnu do 15.00 hod.

PRAKTICKÉ INFORMACE

  • Doporučený věk je stanoven u každého workshopu. Prosíme o jeho respektování. V kompetenci lektora je nepřijmout do workshopu děti mladší, než je požadováno, přestože bude mít dětský návštěvník platnou vstupenku.
  • Prodej vstupenek na hudební workshopy probíhá jak v pokladně ČF v Rudolfinu, tak on-line. Výjimkou je dílna Orchestr krále Václava, jejíž předprodej je z důvodu registrace na konkrétní hudební nástroj omezen pouze na pokladnu České filharmonie.
  • Dětské vstupenky na dílnu lze zakoupit i samostatně, tj. bez vstupenky na koncert. Více o koncertu zde.
  • Účast na hudebních dílnách tentokrát není podmíněna registrací. Zákazník si kupuje rovnou vstupenku na konkrétní dílnu. Výjimkou je dílna Orchestr krále Václava, u níž je potřeba dosáhnout konkrétního složení dětského orchestru. Se zakoupením vstupenky je nutné se rovněž registrovat na konkrétní nástroj. Formulář vyplníte přímo na pokladně ČF.
  • Doprovod (rodiče, prarodiče) má na workshop vstup volný. Jeho účast na workshopu však není nutná.
  • Rozhodnutí o účasti rodičů na dílnách je v kompetenci konkrétního lektora.

 

FAQ

Jak se dostaneme na workshopy?
Na workshopy prodáváme samostatné vstupenky. Vstupenky v ceně 50 Kč a 100 Kč jsou určené dětem. Rodiče/prarodiče (= doprovod dětských návštěvníků) vstupenku na dílny nepotřebují a do Rudolfina se dostanou s platnou vstupenkou na koncert. Vstupenku na workshopy pro děti lze zakoupit i samostatně, tj. bez vstupenky na koncert.

Proč lze vstupenky na jedinou dílnu – Orchestr krále Václava – zakoupit pouze na pokladně ČF a nikoli on-line, jak je tomu u ostatních dílen?
Cílem této dílny je vytvořit dětský orchestr a chtěli bychom, aby nástrojové složení odpovídalo skutečným historickým orchestrům. Potřebujeme tedy konkrétní počet houslí, flétniček, violoncell apod. Z tohoto důvodu si na pokladně zakoupíte nejen vstupenku na tuto dílnu, ale pokladní Vaše dítě rovnou registruje na konkrétní nástroj, na který Vaše dítě umí hrát a bude na něj hrát i v orchestru. Lektor bude mít pro kontrolu k dispozici seznam těchto registrací.

Proč je nutné respektovat věkové doporučení?
Náročnost jednotlivých dílen je cílena na určitou věkovou skupinu. Pro mladší děti bude program příliš náročný. Dle našich zkušeností tak o program ztratí po čase zájem a snaží se zabavit něčím jiným. To je zcela přirozená reakce, která ale narušuje soustředění starších dětí, které by program zvládly. Prosíme, respektujte tedy naše doporučení.

Doporučený věk je uvedený u každé jednotlivé dílny.

Kde se workshopy odehrají?
Workshopy se konají v různých prostorách Rudolfina a konkrétní sály a místnosti máte uvedené na vstupence. U vchodu na Vás bude čekat edukativní tým, který Vám ochotně vysvětlí, jak najdete to správné místo. Zároveň pro Vás nachystáme jednoduchou navigaci.

Kudy do Rudolfina?
Rozhodně hlavním vchodem budovy. Po vstupu si budete moct odložit věci v šatnách. U hlavního vchodu na Vás budou čekat ochotní lidé z týmu vzdělávacího oddělení, kteří Vám poradí a pomohou.

V případě jakýchkoli potíží či nejasností nám prosím napište na adresu info(zavinac)ceskafilharmonie.cz