Fotografie ilustrujicí stránku  Clarinet Factory a hosté v Rudolfinu

Clarinet Factory

a hosté v Rudolfinu

Česká filharmonie
Ostatní
Program

Na koncertě zazní nejen skladby z posledního alba Meadows. Hudbu doprovodí video projekce Jindřicha Trapla.

Účinkující

Clarinet Factory

  • Jindřich Pavliš
  • Luděk Boura
  • Vojtěch Nýdl
  • Petr Valášek

Daniel Šoltis
bicí

Grunik
pěvecký sbor

Jindřich Trapl
VJ

Fotografie ilustrujicí událost Clarinet Factory a hosté v Rudolfinu
Rudolfinum — Dvořákova síň
28. 4. 2018  sobota — 20.00
Nelze objednat online

Zákaznický servis České filharmonie

Tel.:  ++420 778 532 539

E-mail: info@ceskafilharmonie.cz

Zákaznický servis je pro vás k dispozici v pracovní dny od 9.00 do 18.00 hod. V červenci a srpnu do 15.00 hod.

„Clarinet Factory dozráli k návratu k přírodním a přirozeným kořenům. Šlo to samo a podvědomě, jen jsme k tomu použili trochu jiné prostředky, než by se dalo čekat.“
- Jindřich Pavliš

Clarinet Factory - tak se jmenuje kvarteto vynikajících klarinetových hráčů z pomezí soudobé i klasické hudby, jazzu, world music, elektroniky. „Směsice komorního jazzu a určitého druhu nové moderní hudby v klasice a k tomu různé vlivy poskládané dohromady způsobem, který je naprosto originální, unikátní a neotřelý. Byli skvělí.“ řekl o nich respektovaný americký publicista a producent Gerald Seligman po jejich vystoupení na Colours of Ostrava. Přidali se k němu tehdy i další přítomní odborníci a po vystoupení na veletrhu WOMEX se kvartet dočkal i silného mezinárodního ohlasu, včetně skvělých recenzí v prestižních magazínech.

Hlavní belgický deník Le Soir po vystoupení Clarinet Factory na festivalu homerecords.be v Lutychu napsal: „…hudba bez hranic, která vás uhrane jako kněžka vúdú a jejíž hypnotický nápoj lásky vás neopustí, dokud si neposlechnete album několikrát po sobě.“ 

Stejně jako na svém posledním albu Meadows představí se Clarinet Factory i na koncertě ve Dvořákově síni s folklorním sborem Grunik z Beskyd a s bubeníkem výjimečné jazzové formace Vertigo Danielem Šoltisem.

„V Rudolfinu budou mít posluchači ojedinělou příležitost vyslechnout si kromě nás i Grunik, skvělý soubor z děvčat, kterým je naprosto cizí jakýkoliv show byznys nebo úvahy o umění. Musí chodit do školy, hrát třeba ještě i volejbal, starat se o své sourozence nebo občas poslechnout rodiče… O to úžasnější je, jak skvěle zpívají a naprosto nezištně pěstují tradici lidového pěveckého projevu, no... spíše uhrančivého jekotu,” usmívá se (klarinetista) Jindra Pavliš. “Je to ryzí nářez, u kterého vám vstanou chlupy na zádech,” dodává.

Koncerty Clarinet Factory jsou vždy do detailu prokomponované a přizpůsobené atmosféře prostoru a času, ve kterém se odehrávají. Proto i v Rudolfinu se o vizuální složku založenou na projekcích a V-jayingu postará Jindřich Trapl.

Účinkující

Clarinet Factory  
Clarinet Factory