Česká filharmonie
Susanna Mälkki

Česká filharmonie

Susanna Mälkki je renomovanou umělkyní, která laskavě souhlasila s účastí v cyklu O, když jsme se snažili urychlit její spolupráci s Českou filharmonií a získat společný termín dříve než za dva nebo tři roky. V minulé sezoně se stala šéfdirigentkou Helsinské filharmonie a od sezony 2017/2018 bude hlavní hostující dirigentkou Los Angeles Philharmoni

Koncert z řady O
Rudolfinum — Dvořákova síň

Rudolfinum

Česká republika Praha 1

Informace ke vstupenkám a kontakty

Více o vstupenkách

Zákaznický servis České filharmonie

Tel.:  +420 227 059 227

E-mail: info@ceskafilharmonie.cz

Zákaznický servis je pro vás k dispozici v pracovní dny od 9.00 do 18.00 hod. V červenci a srpnu do 15.00 hod.

Do závěrečného program cyklu O se promítlo loňské vítězství hornistky České filharmonie Kateřiny Javůrkové v mezinárodní soutěži ARD v Mnichově. Kateřina zde získala druhou cenu, přičemž první cena nebyla udělena. Již v roce 2013 zvítězila v mezinárodní soutěži Pražského jara a letos v lednu jí byla udělena cena Talent roku v rámci českých hudebních cen Classic Prague Awards. Kateřina studovala hru na lesní roh u Bedřicha Tylšara, Zdeňka Divokého a Radka Baboráka a také na Pařížské konzervatoři u Andrého Cazaleta.

Do seznamu orchestrů, s nimiž spolupracovala Susanna Mälkki, patří nejlepší světová tělesa, jako San Francisco a Chicago Symphony Orchestra, New York Philharmonic, Cleveland Orchestra, Symfonický orchestr Bavorského rozhlasu, London Philharmonic, BBC Symphony Orchestra nebo Chamber Orchestra of Europe. Kromě symfonického repertoáru je Susanna Mälkki mimořádně úspěšná jako operní dirigentka. Účinkovala mimo jiné v newyorské Metropolitní opeře, Pařížské opeře a stala se první ženou, která dirigovala v milánské La Scale, kam byla po svém debutu okamžitě pozvána znovu.