Fotografie ilustrujicí stránku  Čtyři živly Vzduch

Čtyři živly

Vzduch

Česká filharmonie

Dusítko za hubičku?! Klapky – snad na oči?! Plátek je součástí strojku?! A snižec je české slovo?! Jaký je rozdíl mezi náhubkem a náustkem? Druhé společné dopoledne prozradí všechny triky dechových nástrojů! A umíte-li hrát na flétnu, nezapomeňte si ji vzít s sebou!

Vzdělávací programy
Délka programu 2 hod
Program

Pro 1. a 2. třídu (21. a 28. 11.):

Kdo si přinese flétnu, nebo jiný dechový nástroj, zahraje si s našimi hosty, hráči na dechové nástroje. Seznámíme se nejen s hudebníky, ale i s hudbou, kterou dechové nástroje hrají.

Pro 3. a 4. třídu (5., 12. a 19. 12.)

Dechové hudební nástroje: hráči/hráčky na zobcové flétny vítáni/y! Společně s dětmi vytvoříme malý orchestr složený z fléten a perkusních melodických i nemelodických nástrojů Orffova instrumentáře.

Účinkující

Lektoři:

  • Klára Boudalová, Michaela Králová, Egli Prifti, Karolína Rachačová (1.–2. třída)
  • Eva Filipová, Jan Kyjovský, Monika Nováková, Dominika Prokopová (3.–4. třída)
Fotografie ilustrujicí událost Čtyři živly Vzduch
Rudolfinum — Sukova síň

Oddělení vzdělávacích programů České filharmonie

Tel.: +420 227 059 222

E-mail: edu@ceskafilharmonie.cz

Každé setkání zahajujeme v Sukově síni Rudolfina, kde děti i jejich učitele vtáhneme hravou formou do tématu celého dopoledne. Na společný program vždy navazují 3-4 interaktivní dílny (pro menší skupiny žáků) plné tematicky propojených pěveckých, pohybových, instrumentálních i výtvarných aktivit. Navíc se můžete těšit na již tradiční závěrečnou – a tentokrát rozhodně živelnou – hudební pětiminutovku.