Fotografie ilustrujicí stránku  Adventní koncert V Czech Philharmonic Jazz Band & Ivan Mládek

Adventní koncert V

Czech Philharmonic Jazz Band & Ivan Mládek

Česká filharmonie
Komorní soubory České filharmonie
Program

známé dixielandy hrají filharmonici se svým hostem

Účinkující

Ivan Mládek

zpěv, banjo

Czech Philharmonic Jazz Band

Tomáš Kopáček
umělecký vedoucí, klarinet, saxofon

Jaroslav Halíř
trubka

Lukáš Moťka
trombon

Michal Kostiuk
saxofon

Jakub Dvořáček
klavír

Jan Keller
kytara

Petr Ries
kontrabas

Karel Malimánek
tuba

Jan Prchal
bicí

Fotografie ilustrujicí událost Adventní koncert V Czech Philharmonic Jazz Band & Ivan Mládek
Rudolfinum — Sukova síň

Zákaznický servis České filharmonie

Tel.:  ++420 778 532 539

E-mail: info@ceskafilharmonie.cz

Zákaznický servis je pro vás k dispozici v pracovní dny od 9.00 do 18.00 hod. V červenci a srpnu do 15.00 hod.

Účinkující

Czech Philharmonic Jazz Band  
Czech Philharmonic Jazz Band

Soubor je složen z hudebníků České filharmonie, které spojuje dlouholetý zájem o jazzovou hudbu. Na domácí scéně působí od roku 2010 a svou kvalitou se již zařadil mezi špičkové ansámbly. Velký ohlas vzbudilo jejich společné vystoupení s Bobby McFerrinem ve Dvořákově síni Rudolfina, či výchovný koncert v Sukově síni věnovaný dětem. Výběr repertoáru sahá od raných dixielandových hitů přes jazzové standardy až po jejich autorské skladby. Velkým vkladem Czech Philharmonic Jazz Band je nástrojová virtuozita, tónová kultura, precizní intonace či smysl pro dynamiku. Vedle členů České filharmonie zde stabilně hrají i hudebníci z ryze jazzového světa, kteří dotvářejí portrét této jedinečné kapely.

Ivan Mládek  
Ivan Mládek

Během středoškolského studia u něj vzrůstal zájem o jazz a v roce 1959 spoluzaložil studentský dixieland „Storyville Jazz“. Od roku 1961 se už snažil formovat první banjo bandy, ve kterých by se mohl více realizovat jako sólový banjista. V roce 1966 zakládá „Old Time trio“ s kterým účinkuje na pravidelných jam sessionech v pražském Poetickém klubu Viola a v rozšířené sestavě i ve studentském klubu Vltava. V té době také hraje na banjo s tehdy populárním triem KTO. V roce 1970 na countryovém festivalu v pražské Lucerně slaví úspěch se svým trojbanjovým banjo bandem, kterému sami organizátoři festivalu dali název Banjo Band Ivana Mládka.

Do dnešního dne napsal více než šest set písniček, z nichž některé v českých zemích zlidověly, natočil 13 dlouhohrajících desek, 35 kompaktních disků, vyšlo mu 13 humoristických knížek a 14 posterů jeho „antiperspektiv­ních“ olejů. Se svým Banjo Bandem odehrál tisíce představení v České a Slovenské republice, v Polsku, Německu, Švýcarsku, Belgii, Rakousku, Spojených státech amerických a Ruské federaci. Kromě všech svých hudebních a humoristických aktivit je také autorem patentu na Guitariano – první sériově vyráběný keyboard pro kytaristy, který byl poprvé představen veřejnosti na Světové výstavě hudebních nástrojů v Anaheimu ve Spojených státech amerických v roce 2001.