Fotografie ilustrujicí stránku  Jakub Jan Ryba Česká mše vánoční

Česká mše vánoční • Jakub Jan Ryba


Ostatní pořadatelé

Pořádá Spolek rodičů a přátel školy při Gymnáziu Jana Nerudy ve spolupráci se Smíšeným pěveckým sborem GJN a pod záštitou paní ředitelky GJN. Již potřetí se Smíšený pěvecký sbor GJN představí v Rudolfinu svým tradičním vánočním vystoupením, realizací České mše vánoční Jakuba Jana Ryby. Tradice jejího nastudování sahá až do roku 1970, kdy poprvé zaz

Ostatní

Program

Jakub Jan Ryba
Česká mše vánoční  

Účinkující

Smíšený pěvecký sbor GJN pod vedením sbormistra Petra Bärtla

Bronislava Smržová
soprán

Monika Jägerová
alt

Jan Ondráček
tenor

Martin Strouhal
bas

Vladimír Roubal
varhany

Petr Bärtl
sbormistr

Fotografie ilustrujicí událost Česká mše vánoční Jakub Jan Ryba

Rudolfinum — Dvořákova síň

17. 12. 2017  neděle 11.00
Nelze objednat online

Informace o vstupenkách je uvedena v detailu akce. Pro více informací prosím kontaktujte pořadatele koncertu.

Informace o vstupenkách je uvedena v detailu akce. Pro více informací prosím kontaktujte pořadatele koncertu.

Pěvecký sbor Gymnázia Jana Nerudy založil v roce 1967 prof. Václav Karoch a vedl ho až do své náhlé smrti v roce 1983. Během dalších deseti let sbor pracoval velmi sporadicky. V roce 1994 se o obnovení sboru zasloužil pan prof. Mgr. Petr Bärtl. Dodnes je jeho sbormistrem, dramaturgem a manažerem v jedné osobě. Sbor se pod jeho vedením vypracoval do špičky českých i evropských středoškolských těles této kategorie a patnáckrát se umístil ve zlatém pásmu národních i mezinárodních soutěží (Gymnasia cantant, Young Prague, Canti Veris Praga). V roce 2006 dosáhl absolutního vítězství v mezinárodní soutěži Young Prague 2006. Sbor koncertoval několikrát v Německu, Francii, Rumunsku a Itálii.

Gymnázium Jana Nerudy patří mezi nejstarší gymnázia v České republice. Výuka v české střední škole na Malé Straně byla zahájena 6. října 1865. Při příležitosti stého výročí narození Jana Nerudy dostala škola jeho jméno. Od roku 1948 pracuje na škole dramatický soubor, od roku 1967 hudební a pěvecký soubor. Od roku 1978 je GJN přidruženou školou UNESCO. Od roku 1990 je součástí gymnázia dvojjazyčné česko-francouzské studium.  V letech 1996/97 až 2011/2012 měla škola osmileté studium s hudebním zaměřením pro výrazné talenty. Toto studium probíhalo na detašovaném pracovišti v Praze na Žižkově.

Za dobu existence gymnázia vzešla z profesorského sboru či z řad absolventů řada osobností, jako například akademik Bohumil Bydžovský, první česká lékařka B. Kecková, profesor Jan Patočka, profesor Radim Palouš, spisovatel Vladislav Vančura, herci Jan Tříska, Martin a Petr Štěpánkovi a mnoho dalších.

Ve školním roce 2010/11 se Gymnázium Jana Nerudy umístilo na 2.místě mezi všemi  středními školami v ČR ve výsledcích státní maturitní zkoušky. Česko-francouzská sekce Gymnázia Jana Nerudy se dostala mezi prvních osm škol na světě, které se mohou pyšnit certifikátem kvality LabelFrancEducation. V roce 2012 GJN získalo prestižní ocenění „Českých 100 nejlepších“ (CZECH 100 BEST) a bylo zařazeno mezi 100 nejlepších firem v ČR.

Tak copak vás zajímá?
Zavřít
Zavřít
Tak copak vás zajímá?