Česká filharmonie
Kahchun Wong

Česká filharmonie

Oba umělci, kteří se představí v druhém programu cyklu „O“, přicházejí na osobní doporučení šéfdirigenta Jiřího Bělohlávka. Houslista Yu-Chien Benny Tseng byl spolu s Josefem Špačkem sólistou minulého turné České filharmonie po Číně a dirigent Kahchun Wong zvítězil loni v Mezinárodní soutěži Gustava Mahlera v Bamberku, kde byl Jiří Bělohlávek člene

Koncert z řady O
Délka programu 2 hod
Rudolfinum — Dvořákova síň

Rudolfinum

Česká republika Praha 1

Informace ke vstupenkám a kontakty

Více o vstupenkách

Zákaznický servis České filharmonie

Tel.:  +420 227 059 227

E-mail: info@ceskafilharmonie.cz

Zákaznický servis je pro vás k dispozici v pracovní dny od 9.00 do 18.00 hod. V červenci a srpnu do 15.00 hod.

Benny Tseng pochází z Taiwanu a je laureátem dvou velkých mezinárodních houslových soutěží. V roce 2012 byl pátý ve finále Soutěže královny Alžběty v Bruselu a v roce 2015 získal druhou cenu v Čajkovského soutěži v Moskvě, přičemž první cena nebyla udělena. Podobně jako Josef Špaček je absolventem Curtisova institutu ve Filadelfii.

Singapurský dirigent Kahchun Wong loni úspěšně debutoval se třemi nejlepšími čínskými orchestry: China Philharmonic, Shanghai Philharmonic a Guangzhou Symphony. Podobně jako Ben Gernon byl asistentem Gustavo Dudamela v Los Angeles a představil se rovněž s Orchestrem lipského Gewandhausu a Bamberskými symfoniky. Mezi jeho učiteli najdeme osobnosti jako Kurt Masur, Bernard Haitink nebo Esa‑Pekka Salonen.