Česká filharmonie
Sakari Oramo

Česká filharmonie

Sakari Oramo je známý inovativní dramaturgií a propagací nových skladeb. Rovněž Anu Komsi patří k umělkyním s mimořádně širokým žánrovým záběrem. Od Mozartovy Královny noci a Zuzanky přes Straussovu Zerbinettu a Offenbachovu Olympii až po Bergovu Lulu nebo opery Ligetiho a Eötvöse. Program večera zahájí slavná Griegova hudba k Peer Gyntovi a uzavř

Koncert z řady B
Rudolfinum — Dvořákova síň

Rudolfinum

Česká republika Praha 1

Informace ke vstupenkám a kontakty

Více o vstupenkách

Zákaznický servis České filharmonie

Tel.:  +420 227 059 227

E-mail: info@ceskafilharmonie.cz

Zákaznický servis je pro vás k dispozici v pracovní dny od 9.00 do 18.00 hod. V červenci a srpnu do 15.00 hod.

Sakari Oramo a Anu Komsi tvoří pozoruhodný umělecký i manželský pár. O pozvání Sakari Orama jsme usilovali od chvíle, kdy byl vybrán jako nástupce Jiřího Bělohlávka k Symfonickému orchestru BBC. Tak jako se Jiří Bělohlávek pravidelně vrací do Londýna, chtěli jsme pražskému publiku představit jeho finského kolegu a pokračovatele. Kromě BBC Symphony je Oramo také šéfdirigentem Královské filharmonie ve Stockholmu a spolupracuje s řadou předních světových těles v čele s Vídeňskými filharmoniky, Chamber Orchestra of Europe a římskou Accademia Nazionale di Santa Cecilia.

Sakari Oramo je známý inovativní dramaturgií a propagací nových skladeb. Rovněž Anu Komsi patří k umělkyním s mimořádně širokým žánrovým záběrem. Od Mozartovy Královny noci a Zuzanky přes Straussovu Zerbinettu a Offenbachovu Olympii až po Bergovu Lulu nebo opery Ligetiho a Eötvöse. Zpívá také jazz, většinou s Marzi Nymanem či Petri Nieminenem. Při premiéře skladby Voice Verser od finského skladatele Jukky Tiensuu na předloňských BBC Proms sklidila nejvyšší uznání londýnských kritiků. Uslyšíme ji také v Sibeliově symfonické básni s názvem Luonnotar, který ve finské mytologii představuje Ducha přírody a Matku moří. Program večera zahájí slavná Griegova hudba k Peer Gyntovi a uzavře jej 5. symfonie Jeana Sibelia, která patří k jeho nejhranějším dílům.