Fotografie ilustrujicí stránku Mistrovský kurz Josef Špaček - housle

Mistrovský kurz

Josef Špaček - housle

Česká filharmonie

Konkurz nanečisto II Mistrovské kurzy (nejen) s výtečnými sólisty České filharmonie. Pro studenty nejen hudebních a základních uměleckých škol a pro širokou veřejnost. Aktivní účastníci kurzu jsou vybráni na základě strukturovaného uměleckého životopisu, navrženého repertoáru a doporučení pedagogů. Chcete-li se aktivně zúčastnit mistrovského kurzu,

Vzdělávací programy
Délka programu 2 hod
Program

Aktivní účastníci musí nacvičit předem zadaný repertoár:

 • Wolfgang Amadeus MozartKoncert G durKoncert D dur nebo Koncert A dur (K. 216, 218, 219), stačí jen první věta s kadencí a začátek druhé věty až do provedení
 • Richard Strauss: Don Juan - jen první strana
 • Bedřich Smetana: Šárka - jen první strana
 • Antonín Dvořák: Karneval - jen první strana
 • Robert Schumann: Symfonie č. 2, Scherzo do taktu 54
 • Richard Strauss: Ein Heldenleben, od začátku houslového sóla (začátek kolem čísla 22) po velké číslo 30
 • Antonín Dvořák, sólo z druhé věty 8. symfonie

V registračním formuláři do kolonky „Navrhovaný repertoár“ uveďte, který z Mozartových koncertů budete hrát. 

Všichni přihlášení účastníci dostanou k dispozici naskenované party povinného repertoáru.

Účinkující

Josef Špaček
housle

Fotografie ilustrujicí událost Mistrovský kurz Josef Špaček - housle
Rudolfinum — Sukova síň
21. 2. 2019  čtvrtek — 10.00
Nelze objednat online

Vstup pro studenty je volný (s povinností vyzvednout si v předstihu volnou vstupenku v pokladně ČF v Rudolfinu, online prodej není možný). Volná vstupenka nelze zakoupit online.

Pro ostatní veřejnost vstupné 250 Kč. Prodej vstupenek v pokladně ČF v Rudolfinu nebo on-line na www.ceskafilharmonie.cz. Rezervace on-line nebo přes zákaznický servis ČF.

Zákaznický servis České filharmonie

Tel.:  +420 227 059 227

E-mail: info@ceskafilharmonie.cz

Další informace

Mistrovský kurz se bude snažit napodobit podmínky houslového konkurzu. Na tento mistrovský kurz bude zajištěn korepetitor, není třeba mít vlastního.

Zájemci o aktivní účast mohou uvést v životopise odkaz na video se svým vystoupením (např. z youtube) a podpořit tím své šance, že budou vybráni.

Praktické informace

 • Pro zájemce, kteří chtějí pracovat přímo pod vedením umělců, je podmínkou aktivní účasti studium na některém ze stupňů hudebního školství. Aktivní účastníci kurzu jsou vybráni na základě strukturovaného uměleckého životopisu, navrženého repertoáru a doporučení pedagogů. Chcete-li se aktivně zúčastnit mistrovského kurzu, vyplňte on-line registrační formulář ZDE. V případě většího počtu zájemců proběhne předvýběr či přehrávka.

 • Pro studenty je vstup volný, ale je nutné vyzvednout si vstupenku v pokladně České filharmonie v Rudolfinu (vstupenka bude vydána proti studentskému dokladu). Volnou vstupenku nelze zakoupit online. Vstupenku je nutné si vyzvednout v dostatečném časovém předstihu, tj. nejpozději půlhodinu před začátkem kurzu.

 • Pro veřejnost je jednotné vstupné 250 Kč