Česká filharmonie
Pablo Heras-Casado

Česká filharmonie

Jen máloco jsme očekávali tak netrpělivě jako rudolfinský debut Pabla Herase Casada. Třebaže je mu teprve 41 let, získal již španělská i francouzská státní vyznamenání za hudbu.

Koncert z řady A
Délka programu 2 hod
Rudolfinum — Dvořákova síň

Rudolfinum

Česká republika Praha 1

Informace ke vstupenkám a kontakty

Více o vstupenkách

Zákaznický servis České filharmonie

Tel.:  +420 227 059 227

E-mail: info@ceskafilharmonie.cz

Zákaznický servis je pro vás k dispozici v pracovní dny od 9.00 do 18.00 hod. V červenci a srpnu do 15.00 hod.

Jen máloco jsme očekávali tak netrpělivě jako rudolfinský debut Pabla Herase Casada. Samotný výčet orchestrů, k nimž se Pablo Heras Casado vrací, by jako pozvánka na koncert bohatě stačil: Berlínská a Vídeňská filharmonie, Londýnský a Chicagský symfonický orchestr, Losangeleská a Mnichovská filharmonie, symfonické orchestry Bavorského rozhlasu a Mariinského divadla, Izraelská filharmonie, Orchestre de Paris a mnoho dalších. Pablo Heras Casado je španělským patriotem a hlavním hostujícím dirigentem madridského Teatro Real, v němž uvádí kompletní Wagnerův Prsten Nibelungův. Casado natáčí pro Deutsche Grammophon, Deccu, Sony a Harmonii Mundi a třebaže je mu teprve 41 let, získal již španělská i francouzská státní vyznamenání za hudbu.

Podobně jako Pablo Heras Casado, vrací i pianista Francesco Piemontesi kus svého umění domovskému Švýcarsku. V Asconě, poblíž rodného Locarna, vede festival Settimane Musicali a svůj čas dělí rovnoměrně mezi sólová a komorní vystoupení i nahrávací činnost. Na počátku jeho kariéry stály nahrávky Dvořákova a Schumannova koncertu s Jiřím Bělohlávkem a Symfonickým orchestrem BBC. V Rudolfinu debutoval před dvěma lety Beethovenovým Třetím klavírním koncertem i sólovým recitálem a úspěch obou vystoupení nás vedl k jeho okamžitému pozvání do sezony 2019/2020.