Česká filharmonie
Joshua Weilerstein

Česká filharmonie
© Felix Broede

Americký dirigent Joshua Weilerstein je bratrem violoncellistky Alisy, která je již dobře známa českému publiku. Weilersteinova dirigentská kariéra začala vítězstvím v mezinárodní soutěži Malko v Kodani, podobně jako dráha loňského debutanta Rafaela Payareho. Denis Kožuchin je mimo jiné žákem Kirilla Gersteina, pod jehož vedením získal první cenu v Soutěži královny Alžběty v Bruselu. Je rovněž držitelem první ceny z lisabonské soutěže Vendome a třetí ceny z Leedsu.

Koncert z řady O
Délka koncertu 1 hod 45 min
Rudolfinum — Dvořákova síň

Rudolfinum

Česká republika Praha 1 Alšovo nábřeží 12 110 00
so 8. 4. 2017 / 15.00

Informace ke vstupenkám a kontakty

Více o vstupenkách

Zákaznický servis České filharmonie

Tel.:  +420 227 059 227

E-mail: info@ceskafilharmonie.cz

Zákaznický servis je pro vás k dispozici v pracovní dny od 9.00 do 18.00 hod. V červenci a srpnu do 15.00 hod.

Americký dirigent Joshua Weilerstein je bratrem violoncellistky Alisy, která je již dobře známa českému publiku. Od sezony 2015/2016 je šéfdirigentem Komorního orchestru Lausanne. Weilerstein se angažuje ve všech formách edukačních aktivit a komunikace s publikem na sociálních sítích představuje nedílnou součást jeho práce pro posluchače. Weilersteinova dirigentská kariéra začala vítězstvím v mezinárodní soutěži Malko v Kodani, podobně jako dráha loňského debutanta Rafaela Payareho. Ve Skandinávii dirigoval Weilerstein všechny významné orchestry včetně Dánského národního symfonického orchestru, Stockholmské filharmonie a Filharmonie Oslo. V Evropě řídil DSO Berlin, Frankfurtský rozhlasový orchestr, Filharmonický orchestr Radio France a BBC Symphony Orchestra.

Denis Kožuchin je mimo jiné žákem Kirilla Gersteina, pod jehož vedením získal první cenu v Soutěži královny Alžběty v Bruselu. Je rovněž držitelem první ceny z lisabonské soutěže Vendome a třetí ceny z Leedsu. Má za sebou zajímavý výčet účinkování se světovými orchestry: Chicago Symphony, Philadelphia, BBC Symphony, Orchestre National de France nebo Orchestr Mariinského divadla. Mezi spolupracujícími dirigenty najdeme jména jako Daniel Barenboim, Sakari Oramo, Valerij Gergijev a Marin Alsop. Účinkoval na Salcburském festivalu a Festivalu Verbier, v newyorské Carnegie Hall, amsterdamském Concertgebouw, londýnské Wigmore Hall a lipském Gewandhausu. Mezi jeho partnery v komorní hudbě patří Leonidas Kavakos, Janine Jansen, Renaud a Gautier Capuçonovi, Vadim Repin, Julian Rachlin nebo Alisa Weilerstein.