Česká filharmonie
Stéphane Denève

Česká filharmonie
© SWR / Uwe Ditz

Březnový program cyklu A nabídne pestrou přehlídku nejlepší francouzské hudby v podání dvou vynikajících interpretů Stéphana Deneva a Gautiera Capuçona.

Upozorňujeme posluchače, že veřejnou generální zkoušku a koncert ve středu 29. března natáčí Česká televize.

Koncert z řady A
Délka koncertu 2 hod
Rudolfinum — Dvořákova síň

Rudolfinum

Česká republika Praha 1 Alšovo nábřeží 12 110 00
st 29. 3. 2017 / 10.00 / Generální zkouška
st 29. 3. 2017 / 19.30
čt 30. 3. 2017 / 19.30
31. 3. 2017 / 19.30

Informace ke vstupenkám a kontakty

Více o vstupenkách

Zákaznický servis České filharmonie

Tel.:  +420 227 059 227

E-mail: info@ceskafilharmonie.cz

Zákaznický servis je pro vás k dispozici v pracovní dny od 9.00 do 18.00 hod. V červenci a srpnu do 15.00 hod.

Březnový program cyklu A nabídne pestrou přehlídku nejlepší francouzské hudby v podání dvou vynikajících interpretů Stéphana Deneva a Gautiera Capuçona. Koncert otevře Náhrobek Couperinův, v němž Ravel na půdorysu barokní suity rozehrává jemnou a nápaditou paletu barev. Každá věta je věnována jednomu z přátel, kteří zahynuli v první světové válce. Saint-Saënsův První violoncellový koncert znamenal pro svého autora průlom v přijetí hudební veřejností. Šostakovič i Rachmaninov dílo považovali za nejlepší violoncellový koncert vůbec.

Třetí symfonii Alberta Roussela si objednal ke svým 50. narozeninám Bostonský symfonický orchestr a její styl trefně vystihl v New York Times kritik Bernard Holland: „Jeho hudební jazyk staví vedle sebe vzdálené tóniny, ale nakonec hledá silné tonální centrum. Jinými slovy, umí štěkat a vrčet, ale nakonec přátelsky zavrtí ocasem. Vivace je karnevalem nevázané energie.“ La Valse je patrně nejhranějším dílem Maurice Ravela. Ačkoli byl původně psán jako balet pro Sergeje Ďagileva, způsobil doživotní roztržku mezi Ďagilevem a Ravelem. Po prvním poslechu Ďagilev řekl, že dílo je nádherné, ale je to spíše portrét baletu než samotný balet. La Valse se později dočkal řady baletních ztvárnění, ale největší popularitu si zachoval jako virtuózní orchestrální skladba. Je vrcholem Ravelova instrumentačního mistrovství a dokonalou poctou vídeňskému valčíku, která moderními prostředky evokuje atmosféru poloviny 19. století.

Preludia se budou konat:
Středa: Sukova síň
Čtvrtek: Západní salonek
Pátek: Sukova síň 

 

Generální mediální partner České filharmonie

Málokdo ví, že loni odvysílal ČT art 176 koncertů všech hudebních žánrů. Seznamte se s dalšími zajímavosti o České televizi.