Česká filharmonie
Daniel Smith

Česká filharmonie

Daniel Smith bude prvním australským dirigentem, který vystoupí v cyklu Objevy. Je laureátem soutěží Georga Soltiho, Witolda Lutosławského, Luigi Mancinelliho a Grzegorze Fitelberga. Rumunský violoncellista Andrei Ionita je bez nadsázky novou vycházející hvězdou tohoto oboru. V pouhých 22 letech je laureátem soutěží Arama Chačaturjana, ARD Mnichov a Grand Prix Emanuela Feuermanna v Berlíně.

Koncert z řady O
Délka koncertu 1 hod 45 min
Rudolfinum — Dvořákova síň

Rudolfinum

Česká republika Praha 1 Alšovo nábřeží 12 110 00
so 18. 2. 2017 / 15.00

Informace ke vstupenkám a kontakty

Více o vstupenkách

Zákaznický servis České filharmonie

Tel.:  +420 227 059 227

E-mail: info@ceskafilharmonie.cz

Zákaznický servis je pro vás k dispozici v pracovní dny od 9.00 do 18.00 hod. V červenci a srpnu do 15.00 hod.

Daniel Smith bude prvním australským dirigentem, který vystoupí v cyklu Objevy. Je laureátem soutěží Georga Soltiho, Witolda Lutosławského, Luigi Mancinelliho a Grzegorze Fitelberga. S velkým úspěchem debutoval u London Philharmonic Orchestra a orchestru Mariinského divadla. Obě tato prestižní tělesa ho okamžitě pozvala k novému hostování. Kromě toho řídil například Varšavskou filharmonii, italský orchestr RAI, Frankfurtský rozhlasový orchestr nebo New Japan Philharmonic. Je rovněž vyhledávaným operním dirigentem a nedávno založil nadaci, která umožňuje přístup na koncerty klasické hudby lidem, kteří by si to ze sociálních nebo zdravotních důvodů nemohli dovolit. V recenzi londýnského debutu získal nejvyšší možný počet pěti hvězdiček. Další recenzenti ocenili jeho laskavý, poctivý, opravdový a spontánní přístup k hudbě, který z něj činí jednoho z nejzajímavějších hudebníků své generace.

Rumunský violoncellista Andrei Ionita je bez nadsázky novou vycházející hvězdou tohoto oboru. V pouhých 22 letech je laureátem soutěží Arama Chačaturjana, ARD Mnichov a Grand Prix Emanuela Feuermanna v Berlíně. V červnu 2015 suverénně zvítězil v Čajkovského mezinárodní soutěži v Moskvě. V sezoně 2015/2016 debutoval mimo jiné s DSO Berlin a Petrohradskou filharmonií. Na osobní pozvání Valerije Gergijeva bude koncertovat v Londýně, Mnichově, Baden‑Badenu a Petrohradě. Andrei Ionita je držitelem stipendia německé nadace Musikleben a je stále ještě studentem berlínské Universität der Künste ve třídě Jense Petera Maintze. Hraje na violoncello Giovanniho Battisty Rogeriho z roku 1671.