Česká filharmonie
Francesco Piemontesi

Česká filharmonie
© Benjamin Ealovega

Mezi současnými pianisty vyniká Francesco Piemontesi kombinací ohromující techniky a hluboké hudební inteligence. Vystupoval s řadou světových orchestrů, mezi jeho komorní partnery patří Renaud a Gautier Capuçonovi, Antoine Tamestit nebo Jörg Widmann. Je laureátem Soutěže královny Alžběty v Bruselu.

Koncert z řady A
Délka koncertu 2 hod
Rudolfinum — Dvořákova síň

Rudolfinum

Česká republika Praha 1 Alšovo nábřeží 12 110 00
st 25. 1. 2017 / 19.30
čt 26. 1. 2017 / 19.30
27. 1. 2017 / 19.30

Informace ke vstupenkám a kontakty

Více o vstupenkách

Zákaznický servis České filharmonie

Tel.:  +420 227 059 227

E-mail: info@ceskafilharmonie.cz

Zákaznický servis je pro vás k dispozici v pracovní dny od 9.00 do 18.00 hod. V červenci a srpnu do 15.00 hod.

Francesco Piemontesi bude prvním z řady sólistů, které chce Česká filharmonie spolu s ČSKH představovat svému publiku v kombinaci recitálu a vystoupení s orchestrem. Už v pondělí 23. ledna vystoupí Piemontesi ve Dvořákově síni s programem zahrnujícím Mozarta, Schuberta, Liszta i současného německého autora Maximiliana Schnause. Od středy bude sólistou v Beethovenově Klavírním koncertu č. 3. Piemontesi je zajímavým zjevem mezi mladými klavíristy: k jeho učitelům patřili Alfred Brendel, Murray Perahia nebo Alexis Weissenberg. Piemontesi říká, že studium u Brendela ho naučilo „milovat detaily“. Mezi současnými pianisty vyniká kombinací ohromující techniky a hluboké hudební inteligence. Vystupoval s řadou světových orchestrů, mezi jeho komorní partnery patří Renaud a Gautier Capuçonovi, Antoine Tamestit nebo Jörg Widmann. Je laureátem Soutěže královny Alžběty v Bruselu.

Druhá část večera bude věnována vrcholnému oratoriu Epos o Gilgamešovi Bohuslava Martinů. Tajemné a vzrušující dílo vychází z anglického překladu novoasyrské verze eposu, který ovlivnil celou naši kulturu včetně Bible. Přes moderní výrazovou řeč se jedná o dílo tonální, které patří k nejzajímavějším skladbám 20. století. Manfred Honeck uvede Gilgameše ve špičkovém pěveckém i hereckém obsazení a z koncertů bude pořízena další z řady nahrávek české hudby, tentokrát jako sběratelský kus na klasickou vinylovou desku.

 

Preludia se budou konat v Sukově síni.