Magdalena Kožená
Ondřej Havelka a jeho Melody Makers

Česká filharmonie

Koncert je součástí rezidence Magdaleny Kožené ve 120. koncertní sezoně České filharmonie a uskuteční se ve Velkém sále Paláce Lucerna.

Dostala jsem v rámci svých rezidencí volnou ruku a mohla si zvolit umělce, s nimiž budu vystupovat, a vybrat hudbu, kterou publiku nabídneme,“ vysvětluje mezzosopranistka Magdalena Kožená, jak se zrodil v její kariéře naprosto výjimečný projekt, při němž bude zpívat jazz 20. a 30. let. Společně s Ondřejem Havelkou a jeho špičkovým swingovým bandem Melody Makers se v Lucerně představí v programu složeném z písní Colea Alberta Portera v aranžmá virtuózního trumpetisty Juraje Bartoše.

Magdalena Kožená dále k programu uvádí: „Povzbudilo mě, když jsem slyšela, že zpěvačka Frederica von Stade, kterou obzvlášť obdivuji, nahrává CD se skladbami Colea Portera; zpívá jeho písně stejným způsobem jako klasiku, což mi připadá jako příjemný přístup. Takže se nebudu pokoušet znít jako jazzová zpěvačka; místo toho bych ráda ty písně zazpívala prostě tak, jak normálně zpívám. Samozřejmě s každým novým stylem je třeba se něco naučit. S bandem pracuji například na swingových rytmech, jak jsou zapsány v taktech. Samozřejmě je třeba zpívat tak, aby lidé rozuměli každému slovu, jinak to vyzní příliš operně. Hlavní myšlenkou je ale představit tuto hudbu tak, jak ji cítím já.

Rezidenční koncert
Palác Lucerna — Velký sál

Palác Lucerna

Česká republika Praha Štěpánská 61 116 02 Praha 1
út 28. 6. 2016 / 19.30

Informace ke vstupenkám a kontakty

Více o vstupenkách

Tel.:  +420 227 059 227

E-mail:info@ceskafilharmonie.cz

Vstupenky od 100 do 1500 Kč. 

Sleva 10% uplatnitelná pouze na pokladně České filharmonie v Rudolfinu:

- pro abonenty ČF a ČSKH (1 abonent může zakoupit maximálně 2 ks vstupenek na každý z koncertů) a ZTP, ZTP/P .

Sleva 10% uplatnitelná i při online nákupu/rezervaci vstupenek na www.ceskafilharmonie.cz platí pro seniory nad 65 let a studenty.

Předprodej přes pokladny ČF bude zahájen v pondělí 18. ledna 2016 od 10.00 hod.

Koncert je v prodeji i přes prodejní síť Ticketpro.