Jubilejní sezonu České filharmonie završí koncert pod širým nebem

16. 6. 2016

Koncert ozdobí také hudebníci z nedalekého Pražského hradu. Hudba hradní stráže a Policie České republiky se k filharmonikům přidá na samotný začátek večera, který otevře Janáčkova Sinfonietta. Česká filharmonie ji totiž pod taktovkou Václava Talicha premiérovala právě před 90 lety – 26. června 1926 – na jedné z doprovodných hudebních akcí VIII. všesokolského sletu.

Závěrečnou skladbou večera bude čtvrtá věta Beethovenovy Deváté symfonie s Ódou na radost, při které se k České filharmonii připojí nejen Český filharmonický sbor a čtyři pěvečtí sólisté Nicola Proksch, Václava Krejčí Housková, Jaroslav Březina a Jan Martiník, ale také 25 žáků základních uměleckých škol z různých regionů ČR, kteří v minulých letech zažili projekt Společného orchestru. V houslích, violách a violoncellech tak bude u každého pultu sedět vždy jeden filharmonik a jeden mladý hudebník. Jejich přípravu si za Českou filharmonii vzali na starosti Irena Herajnová (1. housle), Petra Brabcová (2. housle), Lukáš Valášek (violy), Marek Novák (violoncella) a Petr Ries (kontrabas), kteří se po dva víkendy v květnu a červnu mladým hudebníkům individuálně věnovali.

Partnerem Open Air koncertu je Česká televize, která ho vysílá na stanici ČT Art od 20.20 hodin.

Stejně jako v loňském roce budou i letos moci návštěvníci koncertu a diváci živého televizního přenosu přispívat dárcovskými DMS zprávami a finančními dary na konto nevládní neziskové organizace Člověk v tísni, o.p.s., která výtěžek použije na podporu vzdělávání dětí ze sociálně znevýhodněného prostředí prostřednictvím Lepší školy pro všechny. Díky doučování a další podpoře tyto děti dostanou šanci vystudovat normální základní, případně střední školu a v budoucnu se uplatnit. Výtěžek z loňského koncertu ve výši 151 tisíc korun byl použit na zajištění asistentů pedagogů v sedmi nízkoprahových předškolních klubech a na podporu pražského vzdělávacího týmu.

 

Pro více informací prosím kontaktujte:

Luděk Březina
PR manager
Česká filharmonie
+420 736 605 620
ludek.brezina@ceskafilharmonie.cz

To nejlepší z Rudolfina


5x do roka přímo do vašeho e-mailu.
Přidejte se k 9500+ čtenářů.

Váš e-mail je u nás v bezpečí. Odhlášení na jeden klik.

Zavřít
Tak copak vás zajímá?