Romantické večery v Rudolfinu • K. Kůstková, K. Ochmanová


Poslední letošní koncert řady Romantické večery v Rudolfinu ozdobí světoznámé árie v podání talentovaných a temperamentních mladých umělkyň. Vstupenky jsou v prodeji v pokladně ČF v Rudolfinu a v síti colosseumticket.cz Změna programu vyhrazena. Slevy 20 % při zakoupení vstupenky v plné ceně na 2 z koncertů v rámci cyklu Romantické večery 50 % pro

  • Ostatní

Program

Georg Friedrich Händel
Let the bright seraphim (Samson)
Árie Almireny Lascia ch'io pianga (Rinaldo)
Árie Kleopatry E pur cosi ... Piangerò la sorte mia (Giulio Cesare)

Jaroslav Křička
Probuzení (Jaro pacholátko)

Antonín Dvořák
V té sladké moci očí tvých (Písně milostné)
A les je tichý (Cigánské melodie)
Žalo dievča, žalo trávu
Ach, není tu
Ej, mám já koňa faku (V národním tónu) 

Johannes Brahms
Intermezzo op. 117, č. 1

Joaquín Rodrigo
De los álamos vengo, madre
Con qué la lavaré
De dónde venís, amore? (Cuatro madrigales amatorios)
Léo Delibes - Les filles de Cadix 

Gioacchino Rossini
Árie Rosiny Una voce poco fa (Il barbiere di Siviglia)

Leoš Janáček
Árie Lišky Kradla jsem (Příhody Lišky Bystroušky)

Účinkující

Kristýna Kůstková
soprán

Kateřina Ochmanová
klavír

Fotografie ilustrujicí událost Romantické večery v Rudolfinu K. Kůstková, K. Ochmanová

Rudolfinum — Sukova síň


Účinkující

Kateřina Kůstková  soprán

Sopranistka Kristýna Kůstková je absolventkou klasického zpěvu na Pardubické konzervatoři pod vedením Jarmily Chaloupkové a zároveň spolupracuje s italským pedagogem Antoniem Carangelem. Nyní je studentkou prvního ročníku na HAMU. Od sedmi let až do roku 2012 byla členkou a sólistkou Dětské opery Praha, se kterou pravidelně vystupovala pod Národním divadlem, účastnila se mnoha zahraničních turné, natáčení několika CD a také výchovného pořadu do České televize. Zpěv v té době studovala u Jitky Forstové. Nyní hostuje v Moravském divadle Olomouc a pravidelně vystupuje s Pardubickou filharmonií, souborem Barocco sempre giovane a Václavem Hudečkem. 

V roce 2016 vystoupila na galakoncertě spolu se Štefanem Margitou a debutovala jako Pamina v Kouzelné flétně v Moravském divadle Olomouc. V roce 2017 vystoupila na závěrečném koncertě v rámci výstavy “Rusalka” v Bohemian National Hall v New Yorku spolu se členy Lindemannova programu a představila se také v Praze jako Zuzanka v projektu RunOperun Figarova svatba. V dubnu 2018 zpívala po boku Adama Plachetky na festivalu Pardubické hudební jaro.

Je laureátkou mnoha soutěží, například absolutní vítězkou pěvecké kategorie Soutěže konzervatoří a držitelkou 1. ceny v soutěžích Pražský pěvec, Duškova pěvecká soutěž a 1. ceny v kategorii Operní naděje na Pěvecké soutěži Antonína Dvořáka v Karlových Varech. Získala také 1. cenu, titul laureáta a cenu uměleckého šéfa opery a operety Moravského divadla v Pěvecké soutěži Olomouc a v tomto roce získala na Mezinárodní pěvecké soutěži Antonína Dvořáka 2. cenu v kategorii Junior, čestné uznání v kategorii Píseň a cenu společnosti Antonína Dvořáka, Jarmily Novotné, Karlovarského symfonického orchestru a Carangelo Belcanto Academy. 

Je držitelkou ocenění Mladý talent Pardubického kraje. V letošním roce byla úspěšně přijata do magisterského programu na Mannes School of Music v New Yorku.

Kateřina Ochmanová  klavír

Kateřina Ochmanová byla v minulých týdnech oceněna dvěma cenami za klavírní spolupráci (Mezinárodní pěvecká soutěž Antonína Dvořáka, Mezinárodní pěvecká soutěž Olomouc), čímž rozšířila svou sbírku ocenění. V současné době pracuje jako korepetitor na pěveckém a violoncellovém oddělení na Konzervatoři Pardubice, kde rovněž vyučuje hru na klavír.

Kateřina se narodila v Semilech do rodiny hudebníků. Vedle hry na klavír se věnovala také studiu akordeonu, zpěvu a komorní hudby. Obdržela několik ocenění v národní soutěži základních uměleckých škol ve všech těchto oborech. Během studií na Pardubické konzervatoři (ve třídě Jany Turkové) utvořila klavírní duo s Martinem Smutným, společně pak získali 2. místo a speciální cenu za nejlepší provedení díla Antonína Dvořáka na Schubertově mezinárodní soutěži pro klavírní dua. Duo Ochmanová-Smutný vystoupilo na festivalu Mladé pódium a za spolupráce Pardubické komorní filharmonie provedlo Karneval zvířat C. Saint-Säense. V následujícím roce získala Kateřina Ochmanová 2. cenu na Novákově mezinárodní klavírní soutěži v Kamenici nad Lipou.

Jako sólistka vystoupila s Komorní filharmonií Pardubice, Janáčkovým komorním orchestrem, Akademickými komorními sólisty, Podkrkonošským symfonickým orchestrem a Turnovským orchestrálním sdružením. Kateřina se také zúčasnila mnoha mistrovských kurzů (Peter Frankl, Markus Schirmer, Avedis Kouyoumdjian, Peter Nagy, Jan Jiraský, Alena Vlasáková) a byla vybrána mezi aktivní účastníky, aby pracovala se světoznámou pianistkou a specialistkou na interpretaci skladeb J. S. Bacha Angelou Hewitt v Lipsku. Jeden akademický rok strávila na univerzitě v Drážďanech ve třídě Arkadi Zenzipéra v rámci programu Erasmus a v letošním roce zakončí své magisterské studium na Akademii múzických umění v Praze u Ivo Kahánka.

Kateřina Ochmanová je zakládající členkou souboru Quasi Trio (Marie Hasoňová - housle, Judita Škodová - violoncello).

To nejlepší z Rudolfina


5x do roka přímo do vašeho e-mailu.
Přidejte se k 9500+ čtenářů.

Váš e-mail je u nás v bezpečí. Odhlášení na jeden klik.

Zavřít
Tak copak vás zajímá?