Anna Miernik • Romantické večery v Rudolfinu


Díla polských autorů zazní na čtvrtém koncertě cyklu Romantické večery v Rudolfinu v neopakovatelném podání výjimečné mladé polské klavíristky Anny Miernik. Vstupenky jsou v prodeji v pokladně ČF v Rudolfinu a v síti colosseumticket.cz ZDE

  • Ostatní

Program

Fryderyk Chopin
Nocturno Es dur Op. 9 č. 2
Waltz Es moll Op. 18 č. 1 

Karol Szymanowski
Etude B moll Op. 4 č. 3 

Ignacy Jan Paderewski
Menuet G dur Op. 14 č. 1

Feliks Nowowiejski
Mazurka Fis moll Op. 20 č. 1
Borowiak

Fryderyk Chopin
Nocturno B moll Op. 9 č. 1
Variace B dur Op. 12
Balada G moll Op. 23
Scherzo B moll Op. 31

Účinkující

Anna Miernik (Polsko)
klavír

Fotografie ilustrujicí událost Anna Miernik  Romantické večery v Rudolfinu

Rudolfinum — Sukova síň


Anna Miernik již vystoupila na pěti kontinentech ve 33 zemích (Albánie, Argentina, Arménie, Austrálie, Belgie, Brazílie, Kanada, Chile, Kolumbie, Chorvatsko, Česká republika, Francie, Gruzie, Německo, Lucembursko, Makedonie, Mexiko, Černá Hora, Nový Zéland, Polsko, Portugalsko, Peru, Srbsko, Slovensko, Slovinsko, Španělsko, Turecko, USA). V roce 2015 vystoupila v Carnegie Hall v New Yorku ve Weill Recital Hall.

Vystupuje v prestižních koncertních sálech, jako je Opera v Sydney, Gran Teatro Nacional v Limě, Teatro de Bellas Artes v Mexico City. Během svého druhého pobytu v Austrálii v roce 2016 účinkovala s orchestrem při velmi zvláštní příležitosti. Jednalo se o koncert na Melbournské radnici, kde přesně o 111 let dříve měl velký koncert její krajan Ignacy Jan Paderewski.

Její první CD obsahující sonáty od J. Brahmse a C. Francka vyšlo v roce 2014. Nahrávka vznikla ve spolupráci s Patrycji Piekutowskou, světoznámou houslistkou, která pozvala Annu, aby se k ní připojila. Disk obdržel nadšené recenze a podle Newsweek Polska to je: "skvělá porce klasické hudby". V srpnu 2017 Anna nahrála CD s písněmi napsanými Feliksem Nowowiejskim. To, co dělá tuto kompilaci jedinečnou, je výběr díla pro nahrávání; skladby nikdy předtím nebyly veřejně předneseny a jejich nahrávka je založena na rukopisech, které jsou uloženy v knihovně Raczyński v Poznani. Jeho vydání bylo následováno dalším CD, tentokrát s díly F. Nowowiejského pro klavír. Hudba z obou disků je k dispozici v populárních hudebních digitálních službách (Spotify, Deezer, Tidal atd.).

Anna získala titul v roce 2013 na Akademii múzických umění v Krakově poté, co dokončila studium na klavírní třídě profesora Andrzeje Pikula. Studovala také výuku profesora Sławomira Zubrzyckého (konstruktéra violy organisty, unikátního nástroje, který před více než 500 lety vytvořil Leonardo da Vinci). Anna se účastnila mistrovských kurzů vedených významnými pedagogy, jako je prof. Paul Badura-Skoda, prof. Andrzej Jasinski, prof. Dina Yoffe.

Repertoár Anny zahrnuje především díla polských skladatelů. Tímto způsobem podporuje polskou hudbu v zahraničí. Díky její fascinaci moderní hudbou se Anna podílela na několika premiérách různých skladeb – dokonce i těch, které jí byly věnovány.

Získala několik mezinárodních a národních cen. Jako uznání jejích uměleckých a vědeckých úspěchů získala Anna Miernik řadu ocenění a stipendií, včetně ocenění Ministerstva kultury a národního dědictví a Ministerstva vědy a vysokého školství.

Další informace naleznete na adrese: www.annamiernik.com.

To nejlepší z Rudolfina


5x do roka přímo do vašeho e-mailu.
Přidejte se k 9500+ čtenářů.

Váš e-mail je u nás v bezpečí. Odhlášení na jeden klik.

Zavřít
Tak copak vás zajímá?