Den otevřených dveří 2018

28. dubna 2018 od 12.30 do 23.00 v Rudolfinu

O akci a festivalu Open Square

Den otevřených dveří v Rudolfinu se uskuteční v sobotu 28. dubna jako součást 5. ročníku kulturního festivalu Open Square – Otevřené Palachovo náměstí, kterého se vedle České filharmonie účastní také Filozofická fakulta Univerzity Karlovy, Uměleckoprůmyslové museum, Galerie Rudolfinum, Galerie hlavního města Prahy, Městská knihovna v Praze a Institut plánování a rozvoje hl. m. Prahy a další instituce. I tentokrát jednotlivé organizace připravily pro návštěvníky řadu komentovaných prohlídek, workshopů, přednášek a nejen hudebních vystoupení.

Program

Upozorňujeme návštěvníky, že na prohlídky houslařské dílny, vybrané prohlídky budovy a dětské workshopy je nutné registrovat se prostřednictvím on-line formuláře, který bude aktivní od čtvrtku 19. 4. od 14.00 hod do pátku 27. 4. do 14.00 hod. Kapacita prohlídek budovy a houslařské dílny je v tuto chvíli naplněna, v den konání bude možné se na místě registrovat na jednu ze čtyř dalších komentovaných prohlídek budovy, a to od zahájení akce ve 12.30 až do naplnění kapacity (25 osob).

Registrace prohlídek

Registrace workshopů a prohlídek pro děti

V případě, že nebude v době zahájení akce naplněná kapacita dětských workshopů, bude možné registrovat se také na workshopy s bicistou Pavlem Polívkou a Podzemní orchestr.

Začátek prohlídek budovy je v odpočívárně nedaleko hlavního vchodu. Začátek prohlídek houslařské dílny a dětských workshopů s bicistou a Podzemní orchestr je ve foyer u hlavního vchodu. Místa budou označena.

Co Kdy Registrace Trvání Kde Typ akce
České filharmonické kvarteto 13.00, 16.00  — 40 min Sukova síň Koncert
Komentovaná prohlídka Rudolfina
(ve 13.00 a 16.00 je součástí ukázka edukativních aktivit)
13.00, 14.00
16.00, 17.00
On-line
(od 19. 4. ve 14.00)
60 min Rudolfinum Komentovaná prohlídka
Prohlídka dílny a výklad mistra houslaře Jana Slípky 13.00, 14.00
15.00, 16.00
17.00
On-line
(od 19. 4. ve 14.00)
30 min Houslařská dílna Komentovaná prohlídka
Komentovaná prohlídka Rudolfina pro děti a rodiče 13.30, 15.00
16.30
On-line
(od 19. 4. ve 14.00)
45 min Rudolfinum Komentovaná prohlídka
Komentovaná prohlídka Rudolfina 14.30, 15.30
17.30, 18.00
Na místě 60 min Rudolfinum Komentovaná prohlídka
Podzemní orchestr 13.30, 14.30
15.30, 16.30
On-line
(od 19. 4. ve 14.00)
30 min Suterén Workshop
Sdružení hlubokých žesťů České filharmonie 14.00, 17.00  — 40 min Sukova síň Koncert
Workshop s bicistou Pavlem Polívkou 14.00, 15.00
16.00, 17.00
On-line
(od 19. 4. ve 14.00)
40 min Manipulační vchod Workshop
Výroba hudebních nástrojů s trumpetistou ČF Ladislavem Kozderkou 14.00, 15.00
16.00
 — 15 min Foyer 1. patro Přednáška
Cimbálová muzika České filharmonie 15.00, 18.00  — 40 min Sukova síň Koncert


Clarinet Factory

Speciální koncert dechového kvarteta Clarinet Factory a jejich hostů s video projekcí

20.00 Vstupenky prodej 90 min Dvořákova síň Koncert

Slam Poetry Exhibice

22.00 80 min Dvorana Vystoupení

 

Občerstvení: od 11 do 23 hodin je vám k dispozici Cafe Rudolfinum ve Sloupovém sále Rudolfina a během odpoledne také bufet v přízemí foyer Dvořákovy síně.

Minulý ročník pohledem objektivů