Hommage à Alfred Brendel (17.-19.3.2019)

Hommage à Alfred Brendel je výjimečným třídenním „festivalem“ zahrnujícím několik formátů nejen edukačního a premiérového rozsahu. Klavírní legenda Alfred Brendel zavítá opět do Prahy, aby představil své knihy, poučil o interpretaci Mozarta a nabídl mistrovský kurz. Součástí dalších vystoupení bude schubertovský písňový program, souborné provedení smyčcových kvartetů Bély Bartóka a premiéra skladby Future Family českého skladatele Miroslava Srnky, oboje v podání vynikajícího Quatuor Diotima, Vstupenky lze pořídit zvlášť u jednotlivých akcí, ale i v rámci malého abonmá.

Ve spolupráci s Prague Music Performance

Kdo je Alfred Brendel

Klavírista, pedagog, spisovatel a básník Alfred Brendel patří svým zaměřením, hloubkou a výjimečnou šíří repertoáru k nejvýznamnějším interpretům 20. století. Má za sebou obdivuhodnou mezinárodní kariéru, jejímž středobodem byla interpretace středoevropských skladatelů od Bacha po Schoenberga. Jako první nahrál kompletní klavírní dílo Ludwiga van Beethovena.

V roce 2016 firma Decca vydala komplet všech Brendelových vydaných nahrávek, čítající neuvěřitelných 114 CD. Kromě hudby je v popředí Brendelova zájmu literatura. Publikoval dvě knihy esejů, které vyšly v roce v kompletu nazvaném Hudba, smysl a nesmysl. Vydal také několik básnických sbírek. Alfred Brendel stále přednáší, recituje svou poezii a vyučuje na mnoha prestižních festivalech a v kulturních institucích po celém světě.

Program přehlídky Hommage à Alfred Brendel

 

Večer s Alfredem Brendelem

Termín: 17. březen 2019 od 17.00 hod.  
Místo: Dvořákova síň / Rudolfinum

 

Bartók / Cyklus I 

Termín: 18. březen 2019 od 18.00 hod.  
Místo: Sukova síň / Rudolfinum

 

Diotima / Srnka

Termín: 18. březen 2019 od 21.00 hod.
Místo: Sukova síň / Rudolfinum

 

Bartók / Cyklus II

Termín: 19. březen 2019 od 18.00 hod.
Místo: Sukova síň / Rudolfinum

 

Alfred Brendel / Master Class

Termín: 19. březen 2019 od 20.00 hod.
Místo: Sukova síň / Rudolfinum

Fotogalerie