Rudolfínek

Hudební workshopy pro děti ve věku 4-6 let z mateřských škol s lektory Veronikou Lucassen  a Janem Kyjovským a s hudebníky České filharmonie Janou Bouškovou, Jitkou Kokšovou, Vladislavem Borovkou a Pavlem Polívkou. Rudolfinum – Sukova nebo Dvořákova síň, Západní salonek.

4–6 let
Workshop
Malé (nejen) hudební řádění
Malé (nejen) hudební řádění

říjen – prosinec 2016

Jaké to je hrát (si) v Rudolfinu? Ne na schovávanou, ale třeba na orchestr? Kudy chodí na pódium hráči České filharmonie a jak hlasitý může být potlesk pro dirigenta? Jaké zvíře najdete ve znaku v hlavním koncertním sálu? Jak to vypadá v prezidentském salónku? A jaká je ozvěna na balkónu? Pojďte si s námi malounko zařádit v různých částech Rudolfina.

Pelíšek plný bicích
Pelíšek plný bicích

listopad 2016 – leden 2017

Staňte se kouzelnickými učedníky v bicím království, kde bydlí kouzelník Pavel Polívka. Každý se tam cítí v bezpečí jako v pelíšku, i když tam zrovna chvíli vládne rudolfínská strašidelná atmosféra, ze které běhá mráz po zádech, duní hromy, prší, běhají tam splašení koně, ale taky tam narazíme na zatoulané neposlušné tympány, šumění mořských vln, kukačky, ptáčky, pokojné stádo ovcí a krav. Protože všechny tyto zvuky – a ba ještě víc - dovedou vytvořit bicí nástroje.

Hravá harfa
Hravá harfa

listopad 2016 – leden 2017

Kolik váží harfa? A kolik má strun? Kolik prstů při hře na ni potřebujete? Jestlipak víte, že harfa umí vytvořit spoustu kouzelných zvuků? Naše harfistka Jana Boušková vás o tom přesvědčí. A ještě si za doprovodu harfy zatančíme na avignonském mostě!

Ouška (h)oboje
Ouška (h)oboje

únor – březen 2017

Víte, který nástroj musejí housle, basy, klarinety a všechny další v orchestru poslouchat, než začne koncert? Který ze všech nástrojů udává tón? Ano, je to hoboj… A víte, jak se jmenovala jeho prababička? Umíte pouze ušima rozluštit hudební hádanky? A jak silně jste schopní fouknout? Víte, že hobojisté musejí být i zruční „řezbáři“? Přijďte za námi a za filharmonikem-hobojistou Vladislavem Borovkou.

Bystrý lišák Leoš
Bystrý lišák Leoš

březen – duben 2017

Proměňte se v bystrá liščata a rozběhněte se s námi k Táboru. Po cestě potkáme zpívající zvířátka a zastavíme se taky u Leoše Janáčka. O něm kolují zvěsti, že jeho hudba je pro děti složitá – ale vůbec to tak není! Přijďte se o tom přesvědčit. Slibujeme, že se z vás nakonec stanou malí nadšení Leošci.

Hou, hou, housle jdou
Hou, hou, housle jdou

květen – červen 2017

Kolik strun mají housle? Čím se na ně hraje? Kde mají kobylku? A krk? A kde duši? A bolí uši, když někdo hraje na housle hned vedle vás? A jaké to je, když se z dětí stanou muzikanti z české země? To všechno jde velmi snadno zjistit s pomocí houslistky Jitky Kokšové. 

Praktické informace
  • Délka programu: 45-50 minut.
  • Program je určený pro žáky mateřských škol ve věku 4-6 let, případně (po domluvě) i pro jednotlivce v doprovodu rodičů.
  • Kapacita jednoho workshopu je maximálně 25 dětí.
  • Cena vstupenky 100 Kč.
  • Pedagogický doprovod má vstup zdarma.
  • Rezervace vstupenek na e-mailové adrese edu(zavinac)ceskafilharmonie.cz.
  • Programy Rudolfínek nabízíme také v angličtině.
Kontakt