Orchestr na kusy aneb Hudební jednohubky a bonboniéry

Skvělá příležitost poznat postupně mnohé nástroje symfonického orchestru a spolu s nimi i hráče České filharmonie a jejich hosty. Všemi koncerty ve Dvořákově síni provází Klára Boudalová.

7–10 let
Koncert
Délka programu 50–60 min
Prague Cello Quartet
Prague Cello Quartet

13. 10. 2017

4 kluci, 4krát 4 struny a 4 smyčce. Ano, tihle se staví k hudbě cellem. A pokud vás zajímá, kolik rafinovaných zvuků se ukrývá v jejich nástrojích, neváhejte a objevte tajemství violoncella!

Dvouplátková show s fagotisty a hobojisty
Dvouplátková show s fagotisty a hobojisty

15. 11. 2017

Co mají společného bota, hůl, křídlo a eso? Necháte se poddat? Fagot! A nejen že je tenhle málo známý nástroj složený z legračně pojmenovaných částí, ale je navíc nepostradatelný, pokud potřebujete zahrát startující helikoptéru. Na koncertě se k němu přidá ještě jeden jeho blízký příbuzný: hoboj.

Předvánoční koncert s anděly na výsostech
Předvánoční koncert s anděly na výsostech

30. 11. 2017

Na které nástroje že to hrají andělé na výsostech? A který nástroj bude tím vůbec nejnebeštějším? Budou to spanilé tóny harfy nebo vítězně znějící trubka? Anebo ohromné a majestátní varhany? A co takhle zapojit i svůj vlastní hlas? Ano, dojde i na koledy, tak si nalaďte hlasivky!

Pražský barokní soubor
Pražský barokní soubor

11. 1. 2018

Tahle hudební hostina bude opravdu bohatá! Protože kam jinam by měly patřit pořádné – nejen hudební – lahůdky než na královský dvůr? My budeme vybírat kousky vskutku znamenité a hodné uší princů a princezen; právě v ně se během našeho koncertu proměníte!

Filharmoničtí bicisté
Filharmoničtí bicisté

2. 5. 2018

Který filharmonický hudebník ovládá hru na úplně nejvíc různých nástrojů? Ano, bicista! Umí totiž zahrát na nespočet více či méně podivných nástrojů od trianglu až po něco, čemu se říká „okurka“. Tajemný obsah skladu bicích nástrojů objevíte s filharmoniky a jejich učedníky.

Orchestrální akademici České filharmonie
Orchestrální akademici České filharmonie

22. 6. 2018

Jestli jsme doteď jen ochutnávali z hudební bonboniéry, teď nás čeká celá cukrárna. Všechny nástroje, které jsme postupně poznávali, se tentokrát sejdou na pódiu naráz. A k nim přibude jedna velmi důležitá osoba – dirigent!

Praktické informace
  • Cyklus koncertů pro žáky 1.–4. tříd ZŠ.
  • Délka programu 50–60 minut.
  • Cena vstupenky na jednotlivý koncert je 120 Kč, cena abonentní vstupenky je 600 Kč. Pedagogický doprovod má vstup zdarma.
  • Rezervace vstupenek na e-mailové adrese edu(zavinac)ceskafilharmonie.cz
  • Dovolujeme si upozornit pedagogy a účastníky vzdělávacích koncertů a workshopů, že z vybraných programů jsou pořizovány fotografické a audiovizuální záznamy pro dokumentační a propagační účely ČF.
Kontakt