Orchestr na kusy

Orchestr na kusy aneb Cesta tam a zase zpátky

Jedinečná příležitost poznat postupně všelimožné nástroje orchestru a spolu s nimi i hráče České filharmonie. A to přímo ve Dvořákově síni Rudolfina. Moderátorka Klára Boudalová.

7–10 let
Koncert
Cimbálová muzika ČF
Cimbálová muzika České filharmonie

12. 9. 2016

Hudební cestopis zahajujeme v českých vesničkách. Věděli jste, že skoro v každé lidové písničce se zpívá o lásce? No, a v každé druhé o lásce nešťastné. My nicméně šťastný konec slibujeme. Zachrání to písničky o svatbě… A nebojte, určitě si taky zazpíváte!

Pražský barokní soubor
Pražský barokní soubor

10. 11. 2016

Kdo by rád nebydlel na zámku! Prozkoumejte s námi soukromé komnaty princezen a tajné – samozřejmě hudební – záliby princů. A mimochodem, víte, jaké hudební nástroje byly na královských dvorech nejoblíbenější?

Nakara Trio
Nakara Trio

27. 1. 2017

Tentokrát se vydáme na pravou cestu kolem světa. Zvláštní slovo Nakara by nás mělo dovést do Indie (tam znamená „buben“) a možná i k protinožcům (tam se tak říká jednomu městu). A to všechno s originální autorskou hudbou kořeněnou jazzem a worldmusic.

Escualo Kvintet
Escualo Kvintet

21. 4. 2017

Hudba plná jižního sluníčka, hudebníci plní jižního temperamentu a žhavé rytmy argentinského tanga. Hudební výlet, který vás s předstihem naladí na letní prázdniny a při němž se rozehřejí i studenější povahy.

Chambre Ensemble ČF
Chambre Ensemble ČF

16. 6. 2017

Napínavé hudební cestování vyvrcholí výletem do samotných hlubin hudby. Budeme objevovat tajná zákoutí, která znají jen nejlepší hudebníci a skladatelé. Nebojte se, i vás do nich zasvětíme. A nakonec si sami vyzkoušíte, jaké to je hudbu vymýšlet!

Praktické informace
  • Cyklus koncertů pro školní skupiny (žáky 1.–4. tříd ZŠ).
  • Cena vstupenek na jednotlivý koncert je 120 Kč, cena abonentní vstupenky 500 Kč.
  • Pedagogický doprovod má vstup zdarma.
  • Rezervace vstupenek na e-mailové adrese edu(zavinac)ceskafilharmonie.cz.
  • Každý program trvá 50-60 minut.
Kontakt