Dopoledne s filharmoniky

Hráči České filharmonie naživo. Interaktivní workshopy, kde skvělí hudebníci sestoupí z pódia a zahrají jen pro vás. Zblízka a exkluzivně jen pro jednu školní třídu. Otevření dotazům a připraveni vás nadchnout pro hudbu. Předvedou své výtečné hudební instrumenty a nechají vás na ně zahrát!

Workshopy pro žáky ZŠ a studenty SŠ

7–10 let
11+
Workshop
Přehled workshopů

Královna harfy aneb sedm pedálů a čtyřicet sedm strun

Bezpochyby nejelegantnější, nejzlatější a nejtajemnější nástroj orchestru. Ale co když ho chcete naložit do letadla? Nebo odvézt na pódium? Není trochu neskladný? A jak se vůbec ve všech těch strunách vyznat? Tajemství harfy poodhalí jedna z nejžádanějších harfistek světa – a zároveň členka České filharmonie – Jana Boušková. A možná zahraje na harfu i pravítkem.

Trubači v Rudolfinu aneb nástroj nejen na fanfáry

První trumpetista ČF Ladislav Kozderka a jeho kolegové vám předvedou úctyhodnou sbírku všemožných trubek a troubítek. Čím starší, tím lepší; i když na ty nové se zase hraje výtečná jazzová a moderní muzika. Na workshopu prozradíme vše od toho, jak trumpeta funguje, jak se vyrábí (ano, to si sami vyzkoušíte!) a jak se na ni hraje (ano, to si sami vyzkoušíte!).

Bicí stokrát jinak aneb bouchnout se dá do všeho

Bicí nástroje – to rozhodně nejsou jen tympány! Filharmonik Pavel Polívka pro vás připravil neuvěřitelnou exkurzi do světa tónů, hluků, buchů a rámusení na nejvyšší myslitelné úrovni. Zahraje na marimbu, bicí soupravu, zvony, činely, okurky, shakery, slavíky, lamí kopýtka a kokosy. Pokud nevíte, o čem je řeč, doporučujeme vypravit se do Rudolfina.

Ozvučená větev aneb dřevěné nástroje nejen ze dřeva

Saxofony, klarinety, basetový roh, basklarinet a dokonce kontrabasklarinet – úctyhodná sbírka, kterou předvede odborník na slovo vzatý, filharmonik Petr Sinkule. A na všechny umí zahrát! Můžete se těšit na hudbu od Mozarta i od Queenů. A taky na skvělý zvuk přistávající helikoptéry na kontrabasklarinet; mimochodem Česká filharmonie je jedním ze dvou orchestrů v Evropě, které tento unikátní a pekelně drahý nástroj vlastní!

Filharmonické rodinné duo aneb s koncertním mistrem o orchestru

Jaké je to hrát po boku vlastního táty v orchestru? A to ještě na pozici koncertního mistra? A co to vůbec znamená být „koncertní mistr“? Je naprosto unikátní, aby dva hudebníci z jedné rodiny hráli ve stejném orchestru. V České filharmonii to tak je. Představíme vám celkem dva Josefy Špačkymladšího a staršího. A prozradíme spoustu o fungování špičkového hudebního tělesa.

Tři do kapely aneb filharmonické hrátky s komořinou i lidovkou

Hoboj, viola a kontrabas – to jsou nástroje, které vám představí Jiří Zelba, René Vácha a Jaromír Černík. A hlavně vám předvedou, jakou muziku si na ně mohou zahrát. Společně s nimi zažijete, jaké je to ocitnout se na pódiu uprostřed orchestru při hraní Smetanovy Vltavy, a také si zahrajete a zazpíváte hudbu, kterou naši filharmonici hrají ve volném čase – dojde i na oblíbené moravské a české písničky a dokonce, když ho přemluvíte, vytáhne hobojista i kytaru! Správný hudebník je totiž otevřený všemu! (Tento program nabízíme i v angličtině.)

Praktické informace
  • Délka programu: 60–90 minut.
  • Kapacita workshopu: 20–35 žáků nebo studentů.
  • Cena vstupenky 100 Kč.
  • Pedagogický doprovod má vstup zdarma.
  • Rezervace vstupenek pro školy na e-mailové adrese: edu(zavinac)ceskafilharmonie.cz. Konkrétní termíny pouze po předchozí domluvě.
Kontakt