Čtyři živly

Hravými hudebními dílnami nás v letošní sezoně budou provázet nezkrotné a všemocné živly. Voda, země, oheň a vzduch – čtyři setkání a čtyři základní elementy života na planetě Zemi. Vždyť každý hudebník je trochu alchymista. A namíchat ty správné ingredience, aby hudba zněla, jak má, to je sice někdy doslova věda, ale vždycky velké dobrodružství!

7–10 let
Workshop

Každé setkání zahajujeme v Sukově síni Rudolfina, kde děti i jejich učitele vtáhneme hravou formou do tématu celého dopoledne. Na společný program vždy navazují 3-4 interaktivní dílny (pro menší skupiny žáků) plné tematicky propojených pěveckých, pohybových, instrumentálních i výtvarných aktivit. Navíc se můžete těšit na již tradiční závěrečnou – a tentokrát rozhodně živelnou – hudební pětiminutovku.

Rudolfinum – Sukova síň, vždy od 9.30

Lektoři:

  • Klára Boudalová, Michaela Králová, Egli Prifti, Karolína Rachačová (1.–2. třída)
  • Eva Filipová, Jan Kyjovský, Monika Nováková, Dominika Prokopová (3.–4. třída)

Pro děti 1. a 2. ročníků jsou určeny první dva termíny každé dílny, pro 3. a 4. třídu termíny ostatní.

Čtyři živly: oheň
Oheň

říjen – listopad 2016

I muzika dokáže být ohnivá a žhavé rytmy podmanivé. Nevěříte? Přijďte s námi roztančit a roztleskat Rudolfinum v rytmech Ravelova Bolera a španělské i romské lidové hudby.

Čtyři živly: vzduch
Vzduch

listopad – prosinec 2016

Dusítko za hubičku?! Klapky – snad na oči?! Plátek je součástí strojku?! A snižec je české slovo?! Jaký je rozdíl mezi náhubkem a náustkem? Druhé společné dopoledne prozradí všechny triky dechových nástrojů! A umíte-li hrát na flétnu, nezapomeňte si ji vzít s sebou!

Čtyři živly: voda
Voda

březen – duben 2017

Hudební skladatelé zřejmě často jezdí na dovolenou k moři nebo na ryby. Jak jinak si vysvětlit, že hudební motivy vody najdeme ve skladbách barokních, romantických i úplně moderních? Přijďte s námi prozkoumat největší vodomily mezi hudebními skladateli.

Čtyři živly: země
Země

květen – červen 2017

Protentokrát zůstaneme nohama pevně na zemi, respektive v podzemí. Průvodcem v říši tajemných skřítků nám nebude nikdo jiný než Peer Gynt! A že skřeti nemají s Českou filharmonií nic společného? Omyl! My jsme jich v našich hluboko ukrytých notových archivech našli nepočítaně!

Praktické informace
  • Délka programu cca 120 minut.
  • Cyklus nabízíme pouze jako abonentní.
  • Cena abonentky 320 Kč.
  • Kapacita workshopu je 80 žáků.
  • Pedagogický doprovod má vstup zdarma.
  • Rezervace vstupenek pro školy na e-mailové adrese edu(zavinac)ceskafilharmonie.cz
Kontakt