Čtyři kroky do nového světa

Svět plný hlasů

Zajímavosti a záhady velkých děl slavných skladatelů. Tentokrát s vokální hudbou od Bacha po Orffa. S komentáři a zasvěcujícími výklady. Se zvukovými ukázkami. A s doprovodnou brožurkou.

11+
Koncert
Délka 120 min
Dvořákovo Te Deum a Biblické písně
Dvořákovo Te Deum a Biblické písně

říjen 2017

Málo se ví, že Antonín Dvořák svoje slavnostní Te Deum napsal pro Američany, kteří na podzim 1892 slavili 400. výročí objevení Ameriky; v New Yorku skladbu při premiéře zpívalo na 250 zpěváků.

Mozartovo Requiem
Mozartovo Requiem

leden 2018

Wolfgang Amadeus Mozart svoje Requiem nedokončil. Psal ho na objednávku v době své nemoci, ale smrt byla rychlejší… Když Mozart zemřel, bylo mu necelých 36 let.

Bachovy Matoušovy pašije
Bachovy Matoušovy pašije

duben 2018

Johann Sebastian Bach byl od roku 1723 zodpovědný za hudební život města Lipska, a to z pozice tzv. kantora v kostele sv. Tomáše. I když psal nesmrtelnou hudbu, nebyl v pozici génia, kterému všichni vycházejí vstříc.

Orffova Carmina burana
Orffova Carmina burana

červen 2018

„Štěstěna, ta vrtkavá, se světem si pohrává,“ stojí hned v úvodu nejslavnější skladby německého skladatele 20. století Carla Orffa.

Praktické informace
  • Cyklus koncertů pro školáky (2. stupeň ZŠ) a středoškoláky.
  • Délka programu cca 120 minut (s přestávkou).
  • Cena vstupenky na jednotlivý koncert je 120 Kč, cena abonentní vstupenky je 400 Kč. Pedagogický doprovod má vstup zdarma.
  • Při objednávání abonentek lze vybrat libovolnou kombinaci termínů koncertů.
  • Rezervace vstupenek na e-mailové adrese edu(zavinac)ceskafilharmonie.cz
  • Dovolujeme si upozornit pedagogy a účastníky vzdělávacích koncertů a workshopů, že z vybraných programů jsou pořizovány fotografické a audiovizuální záznamy pro dokumentační a propagační účely ČF.
Kontakt