Eduard Šístek

Členem České filharmonie jsem od roku 2012.

Studium


Studoval jsem na Pražské konzervatoři u Jaroslava Kulhana a na HAMU u Mikaela Ericssona. Nyní pokračuji v rámci programu ERASMUS na Universität für Musik und darstellende Kunst Wien u Reinharda Latzka. Pravidelně se účastním letní akademie The International Holland Music Sessions.

Když nejsem v Rudolfinu...


Rád vystupuji na recitálech a v současnosti se rýsuje také několik sólových projektů s orchestry. Vystoupil jsem na Mezinárodním hudebním festivalu F. Chopina, na festivalu Třeboňská nocturna, v rámci cyklu koncertů Studio Live Českého rozhlasu a Českého spolku pro komorní hudbu. Také jsem koncertoval v Holandsku (Concertgebouw v Amsterdamu), na Slovensku (v sále Slovenské filharmonie v Redutě, Bratislava) a v Izraeli. Spolupracoval jsem s Mladoboleslavským komorním orchestrem, Státním komorním orchestrem Žilina, Czech Virtuosi a Komorní filharmonií Pardubice. Často nahrávám pro Český rozhlas.

Ocenění


Čtyřikrát jsem zvítězil na mezinárodní violoncellové soutěži v rakouském Liezenu. Stal jsem se absolutním vítězem soutěže Prague Junior Note a vítězem soutěží o stipendium společnosti YAMAHA a Talents for Europe. Obdržel jsem Cenu Olega Podgorného „pro nejúspěšnějšího nejmladšího českého účastníka“ soutěže Pražské jaro. Jsem také laureátem Soutěže Nadace B. Martinů, Mezinárodní soutěže L. Janáčka v Brně a držitelem titulu „New Master on Tour 2015“ (The International Holland Music Sessions).

Hudba, kterou mám rád


Rád se vracím k Bachovým suitám pro violoncello sólo, protože jsem s nimi vyrůstal a jsou pro mě spolehlivým hudebním základem, o který se vždycky můžu opřít. Kromě toho mě baví poslouchat všechnu hudbu, která je prostě dobrá…