Libor Vilímec

Do České filharmonie jsem nastoupil jako akademik v roce 2012 a od roku 2014 jsem se stal na základě konkurzu členem skupiny druhých houslí.

Studium

Dráhu profesionálního houslisty jsem začal studiem u svého dědečka Josefa Nováka v ZUŠ Mladá Boleslav. Poté jsem přešel na Pražskou konzervatoř do třídy prof. Jitky Novákové, své matky. Po absolutoriu konzervatoře jsem studoval na HAMU ve třídě prof. Pavla Hůly. V rámci tohoto studia jsem absolvoval roční stáž na Hochschule fur Musik Carl Maria von Weber v Drážďanech u prof. Ivana Ženatého. Během středoškolského i vysokoškolského studia jsem se také aktivně zúčastnil řady mistrovských kurzů a seminářů, např. pod vedením Ruggiera Ricciho, Idy Haendel, Semiona Yarosheviche a dalších. Jako součást přípravy na svoje povolání považuji i absolvování Orchestrální akademie České filharmonie.

Když nejsem v Rudolfinu...

Věnuji se také komorní hře, hraji v rodinném triu Tre Violini a v komorním sdružení Harmonia Praga. Před nástupem do České filharmonie jsem působil pět let v Talichově komorním orchestru.

Ocenění

Během studií na ZUŠ jsem několikrát získal cenu absolutního vítěze krajského kola pro střední Čechy, v nedávné době jsem vyhrál houslový konkurz do Orchestrální akademie ČF a úspěšně splnil podmínky konkurzu do skupiny druhých houslí České filharmonie.

Hudba, kterou mám rád

Mým nejoblíbenějším skladatelem je Antonín Dvořák pro typicky český charakter jeho hudby.