Lukáš Moťka

Lukáš Moťka se narodil v roce 1983 ve Šternberku.

Svá hudební studia začal v ZUŠ v Lošticích nedaleko Olomouce pod vedením Pavla Beneše. Dále studoval Konzervatoř Pavla Josefa Vejvanovského u Rudolfa Berana. Po absolutoriu na konzervatoři pak Janáčkovu akademii múzických umění v Brně u prof. Jaroslava Kummera - bakalářské studium a magisterský program na Akademii múzických umění v Praze u Jiřího Sušického. Svá studia si rozšířil také u Gabriela Madase na Konservatorium privatuniversität Wien.

Čtyři sezóny byl prvním sólo-trombonistou Národního divadla v Brně a v současné době je členem České filharmonie.

Během jeho krátkodobé kariery získal několik ocenění. 1. cenu a titul absolutního vítěze v soutěži konzervatoří ČR. 1. cenu a titul absolutního vítěze na mezinárodní soutěži žesťových nástrojů Brno. Ocenění poroty soutěže Talent Roku. Na mezinárodní soutěži Hungarofest v Maďarsku se probojoval mezi semifinalisty stejně jako na LieksaBrassWeek ve Finsku a také na mezinárodní soutěži ARD v Německu. Na mezinárodní soutěži v německém Markneukirchenu získal 3. Cenu a mezinárodní soutěži Pražského jara získal 2. Cenu a titul laureáta.

Sólově vystoupil např. s Filharmonií Brno, Pražským komorním orchestrem, Vogtland Philharmonie Greiz/Reichenbach a Filharmonií Hradec Králové. Je také vyhledávaným komorním hráčem. Působí v žesťovém seskupení CzechBrass a ve Sdružení hlubokých žesťů České filharmonie. Úzce spolupracuje také se Slováckým divadlem v Uherském Hradišti. Provedl a nahrál několik českých premiér soudobých českých autorů, např. Juraje Filase, Ladislava Kubíka nebo Pavla Slezáka.