Kateřina Javůrková

Kateřina Javůrková začala hrát na lesní roh u Tomáše Krejbicha v ZUŠ Na Popelce a pokračovala ve studiu na Pražské konzervatoři ve třídě prof. Bedřicha Tylšara, od roku 2011 studuje na Akademii múzických umění v Praze u Zdeňka Divokého a Radka Baboráka. V roce 2012 absolvovala stáž na Pařížské konzervatoři pod vedením prof. Andrého Cazaleta.

Je vítězkou několika mezinárodních interpretačních soutěží, jmenujme například Mezinárodní žesťovou soutěž v Brně, kde opakovaně získala 1. cenu a v roce 2013 titul absolutního vítěze. V roce 2009 se umístila na 1. místě na mezinárodní soutěži „Federico II di Svevia“ v Itálii a v roce 2011 se stala absolutním vítězem na Mezinárodní interpretační soutěži lesního rohu v rámci festivalu Moravský podzim.

Sólově vystupuje s tuzemskými i zahraničními orchestry, spolupracuje s předními českými i evropskými tělesy jako je Česká filharmonie nebo Orchestre de Paris a je zakládajícím členem souboru Belfiato Quintet. Od roku 2009 je členkou PKF-Prague Philharmonia a od roku 2013 také členkou České filharmonie. Čerstvým úspěchem Kateřiny Javůrkové je získání 1. ceny a titulu laureáta mezinárodní interpretační soutěže Pražské Jaro 2013.