Petr Veverka

Členem České filharmonie jsem od září 2004. V letech 1996 až 2004 jsem působil v Symfonickém orchestru Českého rozhlasu.

Studium

Ke flétně mě přivedla paní Milada Sobotová na litomyšlské Základní umělecké škole B. Smetany. Poměrně dlouho jsem nebyl rozhodnut, zda se chci flétně věnovat profesionálně. Vystudoval jsem tedy nejprve Gymnázium Aloise Jiráska v Litomyšli. V roce 1991 jsem potkal na flétnové soutěži profesora Františka Malotína a ten mě definitivně nadchnul pro flétnu. V roce 1992 jsem začal studovat na Pražské konzervatoři v jeho třídě. Pravidelně jsem se účastnil flétnových kurzů v Jičíně, kde později vyučovala také Clara Nováková. V její třídě jsem se také účastnil Francouzsko - české hudební akademie v Telči. Po čtyřech letech jsem byl přijat na Akademii múzických umění v Praze, kterou jsem zakončil v roce 2001. Zde jsem studoval ve třídě prof. Jiřího Válka.

Když nejsem v Rudolfinu...

Když nejsem v Rudolfinu, věnuju se rád svým koníčkům, které úzce souvisí s mojí rodinou. Hodně času trávím na kole, v zimě na lyžích. Rád fotografuji, jsem velký fanoušek gopro kamer. Znovu jsem objevil kouzlo vinylových desek. Rád sleduji filmy - především ty se špatným koncem a dobrou hudbou.

Ocenění

Získal jsem 2. cenu v soutěži Concertino Praga a 1. cenu v soutěži konzervatoří v Kroměříži.

Hudba, kterou mám rád

Klasickou hudbu velice rád hraju, ale neposlouchám. Nejblíže je mi Bohuslav Martinů. Ve svém ipodu mám především Prince, Depeche Mode, Faithless, rád si poslechnu Seala. Mám rád “severský” jazz, nejvíce Larse Danielssona a Bugge Wesseltofta. V Praze si jdu pokaždé naživo poslechnout Maceo Parkera.