Ondřej Roskovec

Členem orchestru České filharmonie jsem od roku 1993, zastávám zde pozici sólofagotisty.

Studium

Vystudoval jsem Pražskou konzervatoř u profesora Jiřího Formáčka a HAMU v Praze u profesorů Jiřího Seidla a Františka Hermana.

Když nejsem v Rudolfinu...

V roce 1995 jsem spoluzaložil komorní soubor Afflatus Quintet, s nímž jsem získal 1. cenu v prestižní mezinárodní soutěži ARD v Mnichově (1997). Se souborem jsem vystoupil na mnoha významných pódiích tuzemska, Evropy i Japonska. Afflatus Quintet má na svém kontě osm CD, a to především pro japonskou společnost Octavia Records, u které natáčím i sólově – v roce 2006 mi zde vyšlo CD „Combination“ a v roce 2013 CD Suity J. S. Bacha BWV 1007-9. Působil jsem také v Českém nonetu, konkrétně v letech 1989–1993.

Od roku 2002 se také věnuji pedagogické činnosti a vyučuji hru na fagot na Pražské konzervatoři. Jsem jedním ze zakladatelů Letní fagotové akademie v Ratajích nad Sázavou.

Ocenění

Již během studií jsem získal ocenění na různých soutěžích (např. Brno 1987 – 1. cena, Kraslice 1988 – 1. cena) včetně titulu laureáta Mezinárodní soutěže Pražské jaro a Ceny Nadace Pro Harmonia Mundi (1996).