O nás

Budova Rudolfina byla založena jako víceúčelové kulturní zařízení už na konci předminulého století – 7. února 1885. Dnes v Rudolfinu sídlí Česká filharmonie a Galerie Rudolfinum a naším posláním je provozování koncertní, výstavní, vzdělávací a výchovné činnosti. Budu rád, když Vám každý z programů, které nabízíme, poskytne dobrý důvod vypravit se do Rudolfina; ať na koncert, vzdělávací program či na výstavu. Přál bych si, aby návštěva České filharmonie byla potěšením pro Vaše uši i oči a aby pro Vás byla pokaždé silným uměleckým zážitkem.

David Mareček – generální ředitel České filharmonie

Orchestr

Česká filharmonie, která nedávno oslavila 120 let od svého založení, i dnes osobitou kvalitou své hry přináší radost posluchačům na celém světě a řadí se mezi nejlepší světové orchestry. U kormidla této významné české kulturní instituce stojí šéfdirigent Jiří Bělohlávek, jenž orchestr řídí na koncertech v domovském Rudolfinu i na prestižních zahraničních scénách.

Historie České filharmonie
Historie

Záhy po svém založení v roce 1896 se Česká filharmonie stala nejvýznamnějším českým symfonickým orchestrem a již před 1. světovou válkou si na evropských scénách vybudovala značné renomé. Do historie orchestru se během více než sto dvaceti let jeho existence zapsala celá řada českých i zahraničních osobností.

Český spolek pro komorní hudbu
Komorní hudba

Český spolek pro komorní hudbu (ČSKH) je jednou z nejstarších a nejrenomovanějších hudebních institucí u nás. V kulturním životě Prahy i celé republiky zaujímá tato instituce nepřehlédnutelné místo, na komorních večerech ve Dvořákově a Sukově síni Rudolfina i v Sále Martinů Lichtenštejnského paláce se vždy schází citlivé, vnímavé a poučené publikum.

Orchestrální akademie České filharmonie
Orchestrální akademie

Stejně jako jiné přední světové orchestry má Česká filharmonie zájem na výchově dalších generací špičkových hudebníků, kteří mohou v budoucnu usednout do jejích řad. Proto od sezony 2012/2013 vznikla na její půdě Orchestrální akademie.

Média

Aktuální informace o dění v České filharmonii ve formě tiskových zpráv, fotografie v tiskovém rozlišení ke stažení, ale také audio a video ukázky z koncertů a nahrávek našeho prvního orchestru.

Úřední deska

Výroční zprávy, fakturační údaje, bankovní spojení a další povinně zveřejňované údaje o instituci.

Volná místa

Česká filharmonie, to je nejen samotný symfonický orchestr, ale také rozsáhlý správní aparát. Čas od času vypisujeme konkurzy na jednotlivé pozice v orchestru, stejně jako nabízíme volné pracovní pozice neuměleckého charakteru.