Radek Baborák

Druhý koncert pro lesní roh Richarda Strausse bývá označován za vrcholnou skladbu pro tento nástroj. Sólista v něm může osvědčit nejen technické mistrovství, ale také mimořádnou schopnost vedení fráze a tónovou kulturu. Interpretace Radka Baboráka patří k nejlepším na světě a bude jistě pro posluchače naprosto mimořádným zážitkem.

Koncert z řady B
Délka koncertu 1 hod 45 min
Rudolfinum — Dvořákova síň

Rudolfinum

Česká republika Praha 1 Alšovo nábřeží 12 110 00
st 22. 2. 2017 / 10.00 / Generální zkouška
st 22. 2. 2017 / 19.30
čt 23. 2. 2017 / 19.30
24. 2. 2017 / 19.30

Informace ke vstupenkám a kontakty

Více o vstupenkách

Zákaznický servis České filharmonie

Tel.:  +420 227 059 227

E-mail: info@ceskafilharmonie.cz

Zákaznický servis je pro vás k dispozici v pracovní dny od 9.00 do 18.00 hod. V červenci a srpnu do 15.00 hod.)

Koncert přinese zajímavé srovnání hudebních světů Richarda Strausse, Bohuslava Martinů a Leoše Janáčka. Druhý koncert pro lesní roh Richarda Strausse bývá označován za vrcholnou skladbu pro tento nástroj. Sólista v něm může osvědčit nejen technické mistrovství, ale také mimořádnou schopnost vedení fráze a tónovou kulturu. Interpretace Radka Baboráka patří k nejlepším na světě a bude jistě pro posluchače naprosto mimořádným zážitkem.

Rozsáhlý nahrávací plán České filharmonie zahrnuje spolupráci s řadou partnerů. V tomto abonentním programu se sejde hned několik projektů najednou. Čtvrtá symfonie, kterou Martinů napsal v Americe v jarních měsících roku 1945, v době blížícího se konce válečných útrap a očekávání klidnějších a příznivějších časů, bude součástí souborné audiovizuální série, která vzniká ve spolupráci s Českou televizí a německým Unitelem. Plány britského vydavatelství Decca zahrnují Janáčkovu Sinfoniettu, kterou filharmonici pod vedením Jiřího Bělohlávka provedou z nové notové edice Jiřího Zahrádky.