Radek Baborák

Druhý koncert pro lesní roh Richarda Strausse bývá označován za vrcholnou skladbu pro tento nástroj. Sólista v něm může osvědčit nejen technické mistrovství, ale také mimořádnou schopnost vedení fráze a tónovou kulturu. Interpretace Radka Baboráka patří k nejlepším na světě a bude jistě pro posluchače naprosto mimořádným zážitkem.

Koncert z řady B
Délka koncertu 1 h 45 m
Generální zkouška
Rudolfinum — Dvořákova síň

Rudolfinum

Česká republika Praha 1 Alšovo nábřeží 12 110 00
st 22. 2. 2017 / 10.00 / Generální zkouška
st 22. 2. 2017 / 19.30
čt 23. 2. 2017 / 19.30
24. 2. 2017 / 19.30
Objednat online

Informace ke vstupenkám a kontakty

Více o vstupenkách

Zákaznický servis České filharmonie

Tel.:  +420 227 059 227

E-mail: info@ceskafilharmonie.cz

Zákaznický servis je pro vás k dispozici v pracovní dny od 9 do 18 hodin.

Koncert přinese zajímavé srovnání hudebních světů Richarda Strausse, Bohuslava Martinů a Leoše Janáčka. Večer otevře méně známý symfonický obraz Skála, který si u Martinů objednal šéfdirigent Georg Szell ke 40. výročí Clevelandského orchestru. Skladba neměla být symfonickou básní ani předehrou. Martinů proto zvolil formu symfonického obrazu, k němuž ho inspirovala kniha Památník Nové Anglie. Martinů hudebně navozuje atmosféru vyprávění guvernéra Willa Bradforda o přistání prvních osadníků v Novém světě roku 1619.

Rozsáhlý nahrávací plán České filharmonie zahrnuje spolupráci s řadou partnerů. V tomto abonentním programu se sejde hned několik projektů najednou. Druhá symfonie, kterou Martinů napsal v Americe roku 1943 během pouhých dvou měsíců, bude součástí souborné audiovizuální série, která vzniká ve spolupráci s Českou televizí a německým Unitelem. Plány britského vydavatelství Decca zahrnují Janáčkovu Sinfoniettu, kterou filharmonici pod vedením Jiřího Bělohlávka provedou z nové notové edice Jiřího Zahrádky.