Jamie Phillips

Dovolujeme si upozornit posluchače, že z důvodů zdravotní indispozice nahradí Michaela Sanderlinga dirigent Jamie Phillips. Program koncertu zůstává beze změny. Děkujeme za pochopení.

Koncert z řady O
Délka koncertu 1 hod 45 min
Rudolfinum — Dvořákova síň

Rudolfinum

Česká republika Praha 1 Alšovo nábřeží 12 110 00
so 7. 1. 2017 / 15.00

Informace ke vstupenkám a kontakty

Více o vstupenkách

Zákaznický servis České filharmonie

Tel.:  +420 227 059 227

E-mail: info@ceskafilharmonie.cz

Zákaznický servis je pro vás k dispozici v pracovní dny od 9.00 do 18.00 hod. V červenci a srpnu do 15.00 hod.)

Michael Sanderling svým věkem nezapadá do řady debutantů: v době vystoupení s Českou filharmonií mu bude již 49 let. Dirigovat však začal teprve nedávno, v roce 2000. Do té doby byl vynikajícím violoncellistou, který působil v lipském Gewandhausu pod Kurtem Masurem a v Berlínském rozhlasovém orchestru. Sólově vystupoval s Los Angeles Philharmonic, Boston Symphony Orchestra a Orchestre de Paris. Jako syn slavného dirigenta Kurta Sanderlinga se však přes úspěšnou orchestrální, komorní a sólovou kariéru sám vypracoval ve vyhledávaného a oblíbeného dirigenta. Od roku 2011 vede Drážďanskou filharmonii, s níž prodloužil smlouvu do roku 2019. Řídil již orchestry Tonhalle Zürich, NHK Symphony, Mnichovské filharmoniky, Vídeňské symfoniky i Toronto Symphony Orchestra. V rámci cyklu Objevy bude pokračovat v naší beethovenovské řadě uvedením Symfonie č. 7 A dur.

Sólistka koncertu Jana Boušková je nejen první harfistkou České filharmonie, ale patří zároveň k nejúspěšnějším českým hudebníkům ve světovém měřítku. Účinkovala s violoncellistou  Mstislavem Rostropovičem, houslistou Maximem Vengerovem nebo flétnistou Patrickem Galloisem. Je laureátkou soutěží v USA, Izraeli, Francii a Itálii a vystupuje v prestižních sálech po celém světě, včetně newyorské Carnegie Hall, pařížského Théâtre du Châtelet a vídeňského Musikvereinu. Harfu vyučuje na Královské konzervatoři v Bruselu a na pražské HAMU.